Saski Projeleri

19 Haziran 2015 Cuma | Projeler | |

( Devam Ediyor )
Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Ve Derin Deniz Deşarjı
( Devam Ediyor ) Batı atıksu arıtma tesisi proje inşaat çalışmaları tamamlanmış olup tasarım kriterleri aşağıdaki gibidir;
Doğu İleri Atıksu Arıtma Tesisi Ve Derin Deniz Deşarjı Projesi
( Bitti ) Projenin inşaat aşaması tamamlanmış olup, havuzların doldurulmasına başlanmıştır. Deneme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte 2014 Şubat ayında işletmeye alınacaktır.
Dere Islahı Ve Sel Kapanı Projeleri
( Devam Ediyor ) Samsun yerleşkesi; doğu-batı istikametinde, topoğrafik şartlar nedeniyle şeritvari bir alan içerisinde denize paralel bir şekilde yapılaşmıştır.
Baruthane Sel Kapanı
( Bitti ) İlk olarak 2007 yılında meydana gelen aşırı yağışlar neticesinde getirdiği teressubat ile Atatürk Bulvarı Baruthane mevkiindeki menfezlerin tıkanmasına ve dolayısıyla Atatürk Bulvarının taşıt trafiğine kapatılmasına neden olan Baruthane dersi ÜZERİNDE sel kapanı inşa edilmiştir.
Dere Islah Çalışmaları
( Bitti) 1- KÜRTÜN DERESİ Yatak tanziminin bir bölümü yapılmıştır.
Yılanlıdere Islah Çalışmaları
( Bitti ) Yılanlıdere mansabında geçmişte yapılan tüm köprü ve hidrolik sanat yapılarının açıklıkları ve kesitleri DSİ verileri baz alınarak belirlenmiştir. Genellikle 1000 yıllık debilere göre yapılan bu hesaplamalar Yılanlıdere için daha emniyetli olması düşüncesiyle kadastrofal debi dikkate alınarak yapılmıştır.
Ağabali Sel Önleme Projesi
( Bitti ) Ağabali Caddesi'nde kanalizasyon ve yağmur sularının taşkınının önlenmesi için 2007 yılında başlatılan projeyle, alt yapı sistemi modernleştirildi.
Tekkeköy'e Altyapı Projesi
( Devam Ediyor ) Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Tekkeköy ilçesinin alt yapı sorununu çözüme kavuşturmak için, ilçenin çeşitli cadde ve sokaklarında muhtelif çapta kanalizasyon ve yağmur suyu inşaatı projesinin 5 ay önce start aldığını söyledi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım