Sosyal Sorumluluk Projeleri

19 Haziran 2015 Cuma | Projeler | |

200 Yataklı Bakım Merkezi Projesi
( Hazırlık Aşamasında )
Mavi ışıklar Eğitim, Dinlenme, Rehabilitasyon Merkezi Ve Kampı
( Bitti ) Yatırımın Yeri (İlçesi) : CANİK
Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi Projesi
( Bitti ) Şehrimiz sınırları içerisinde yaşayan sahipsiz ya da bakıma muhtaç hayvanların gözetim altına alınarak doğal yaşam alanında daha rahat yaşamaları amaçlanarak Aşağı Avdan köyü sınırları içerisinde mevcut katı atık deponi sahası bitişiğinde Orman Genel Müdürlüğünden tahsisi alınan 150.000 m² lik bir doğal yaşam alanı oluşturulmuştur. Anılan yaşam alanında, 250 adet köpek ve 11 adet kedi faydalanmaktadır.
Kökçüoğlu Mahallesi Sosyal Hizmet Binası Projesi
( Bitti ) Kökçüoğlu Mahallesi ve yakın mahallelerde yaşayan halkımızın eğitim, sosyal, kültürel ve dini ihtiyaçlarının giderileceği, Ramazan aylarında aşevi olarak da kullanılabilek çok amaçlı salonda kültürel etkinliklerin yapılacağı bir tesis olarak planlanmış olan Kökçüoğlu Mahallesi Cami ve Sosyal Hizmet Binası, tamamlanmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Mezarlıklar Şube Müdürlüğü Kıranköy Hizmet Binası
( Bitti ) Asri mezarlıkta hizmet veren Mezarlıklar Şube Müdürlüğümüze ait hizmet binası şehrimizin artan nüfusu karşısında yetersiz kalmıştır.
Yeni Huzurevi Projesi
( Bitti ) 350 dönümlük alandan oluşan Huzurevi, 1.830m2 kapalı alana sahiptir. 100 kişinin barınabileceği 2-3 kişilik odalar halinde yapılan, 57 odadan oluşan bina, bodrum artı 3 kat olarak inşa edildi.
Kültür Evleri Sitesi
( Devam Ediyor ) Ülkemizdeki mozaik kültürünün geliştirilerek yaşatılması için STK’larla görüşülerek Kültür Evleri Projesi geliştirilecektir. Bu proje ile dayanışma ve hemşericilik bağlarının güçlendirilmesi sağlanacaktır.
Çocuk Köyü
( Devam Ediyor ) Çocuklarımızın düşünsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak amacıyla, içerisinde eğitim amaçlı donatılar, kamp yerleri, sosyal aktivite alanları, çocukların yeteneklerini sergileyebilecekleri sanat atölyelerinin yer aldığı çocuk köyü projesi hayata geçirilecektir.
600 Bakıma Muhtaç Yaşlıya Evinde Bakım Hizmeti Verilecek
( Bitti ) Yaşadığı Yerde Yaşlıya Bakım Hizmetleri Merkezi' ev ortamında yaşlının desteklenmesi ve toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesi amacıyla 9 Nisan 2007'de kuruldu.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım