Kültür ve Turizm Projeleri

19 Haziran 2015 Cuma | Projeler | |

Bacasız Sanayi Turizm
( Hazırlık Aşamasında )
İstiklal Caddesi
( Bitti ) Samsun Büyükşehir Belediyemiz Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık üç ay sürmesi planlanan İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nde yapılacak alt yapı ve üst yapı iyileştirme çalışmalarına başlanılmış olup; bu çalışmalarda caddenin alt yapısı yenilenecek ve buna paralel olarak üst yapı yönünden kent estetiğine katma değer sağlayacak düzenlemeler de yapılacaktır.
Sadi Bey Tekkesi ( Kuva-i Milliye Müzesi )
(Bitti ) Samsun milli mücadele tarihinde önemli yeri olan Şeyh Sadi Tekkesi, Kuva-i Milliye Müzesi yapılmak üzere Büyükşehir Belediyemizce kamulaştırılmıştır. Metruk haldeki binanın restorasyonu, 2013 Aralık sonu itibari ile tamamlanmıştır.
Paşa Konağı ( Aile Yaşam Merkezi)
( Bitti ) Kadıköy Mah. çürümeye terk edilmiş metruk halde bulunan tarihi yapılar Belediyemizce kamulaştırılarak bir konsept proje kapsamında aile yaşam merkezi haline dönüştürüldü.
Kapalı Spor Salonu Yapımı 7500 Kişilik ( Tekkeköy )
( Bitti ) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce 1970 li yıllarda yapılan mevcut kemer tipi kapalı spor salonu 5000m2 toplam alanda 2750m2 si inşaat alanı olmak üzere 1.500 kişi seyirci kapasitelidir.
Fuar Sergi Ve Kongre Merkezi
( Bitti ) Samsun'umuzun ticari ve sosyo-ekonomik kalkınması ile tanıtımına büyük katkı sağlayacak, Uluslararası düzeyde fuar, kongre ve spor organizasyonlarının düzenlenebileceği dev bir fuar kongre ve kültür merkezi yapılmaktadır.
Kent Park Ve Kültür Merkezi
( Bitti ) Samsun Atakum İlçesi Devlet Su İşleri eski kampının bulunduğu 13.176 m2 lik koruluk alanın 1896.00m2 lik bölümünde Kent Park ve Kültür Merkezi yapılmış olup; proje; bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere üç katlı olup toplam inşaat alanı 6.885,1 m2 dir.
Piazza Alışveriş Merkezi Ve Anemon Otel Projesi
( Bitti ) 2007 yılının Mart ayında düzenlenen ihalede Acteeum Group tarafından kazanılan ve yapımına başlanamayan AVM projesini, portföyünde 6 faal AVM projesi bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. satın almıştır.
Kent Müzesi Projesi
( Bitti ) Kentin tarihi mekanlarını tanıtan ve koruyan, onları yaşatan, kenti geçmiş birikimi ile buluşturan bir anlayışın gelişmesine ortam hazırlayan Kent Müzeleri, doğal ve kültürel mirası koruma ve yaşatma bilincini kentli ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla Devlet Demiryollarına ait 2 adet lojman ve bir adet lokalin bulunduğu alanda inşa edilen SAMSUN KENT MÜZESİ tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Kayıtlı ziyaretçi sayısı 24.000’ in üzerindedir.
Bandırma Plajı Su Oyunları Merkezi
( Bitti ) Bandırma Plajı içerisindeki menderek ile çevrili alanda su sporlarını özendirmek için su kayağı tesisleri faaliyete geçirilmiş göl alanı içerisinde oluşturulan ada üstünde ise yüzme havuzu ve aqua park inşaatı devam etmektedir. Ayrıca Bandırma Plajı kapsamında karavan konaklama yeri ve kafeler yer almaktadır.
Otogar Projesi
( Bitti )
Batıpark Rekreasyon Projesi ( Amazon Su Kanalı, Amazon Adası, Amazon Kafe )
( Bitti ) 825 000 m² lik batıpark konsept projesi içerisinde yer alan tesisler, Amazon kanalı, Seyir terası, Balık restoranları, Piknik alanları gibi rekreasyon alanları tanzim edilerek insanlarımızın kullanımına arz edilmiştir.
Bulvar Avm Samsun Projesi
( Bitti ) Tekel Eski Sigara Fabrikası yap-işlet-devret modeli ile Torunlar - TurkMall firmasına 30 yıllığına ihale edilmiştir.
Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi
( Hazırlık Aşamasında ) Samsun ve çevresinde ele geçen Kalkolitik, İlk Tunç, Hitit, Hellenistik, Roma ve Osmanlı Dönemlerine ait eserlerin sergilendiği bir dünya standartlarında bir Arkeoloji müzesi yapılması planlanmaktadır.
Bilim Ve Teknoloji Merkezi Projesi
( Hazırlık Aşamasında ) Bu Proje kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tübitak kanalıyla Bilim Merkezi projesinin uygulanması için gerekli makine, teçhizat, sarf malzemesi, seyahat, kongre katılım ücreti dahil danışmanlık ve hizmet alımı için yaklaşık 1 Milyar Dolar bütçe ayırmış olup 16 büyükşehir Belediyesine Destek programı proje çağrısı yapmıştır.
 1   2   3 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım