Kentsel Dönüşüm Projeleri

19 Haziran 2015 Cuma | Projeler | |

Kıran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
( Devam Ediyor ) Mevcutta 600 konut bulunmakta olup, fizibilite çalışmaları tamamlanmıştır. Hak sahiplerinin %60’ı ile anlaşma sağlanmış ve geri kalanlar ile acele kamulaştırma kanunundan yararlanarak kamulaştırma işlemleri tamamlanacaktır.
Gazi - Yeşilova Mah. Kentsel Dönüşüm Projesi
( Devam Ediyor ) Canik Yeşilova-Gazi mahallelerinde, 36 hektar alan üzerine kurulu 4500 konutluk dev proje TOKİ tarafından ihale edilmiştir. Okul, spor alanları, özel hastane, camisi sosyal donatıları bulunan bu proje, benzerlerinden çok farklı bir konumdadır.
Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
(Devam Ediyor) Odunpazarı ve Adalet Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Kentsel Yenileme Projeleri ile birlikte bir bütündür. Mert Irmağı kenarında kentin yeni silueti, modern kentleşmeyi yansıtacak şekle kavuşacaktır.
Anadolu - Zeytinlik - Kadıköy Mah. Kentsel Dönüşüm Projeleri
( Devam Ediyor ) İlkadım ilçesi belediye sınırlarında; Anadolu, Zeytinlik ve Kadıköy mahallelerinin bulunduğu kısım yaklaşık olarak 77,5 hektar, Hastane mahallesinde, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İkinci Bulvar Yolu, Toki Blokları ve Unkapanı Caddesi arasında kalan alan ise yaklaşık 2 hektar, olmak üzere toplam 79,5 hektarlık alan için; 28/07/2013 tarihinde bakanlar kurulu kararının ilanı yapılmıştır.
Canik Gaziosmanpaşa Mah. Kentsel Dönüşüm Projesi
(Devam Ediyor) Canik ilçe belediye sınırlarında; Gaziosmanpaşa mahallesinin bulunduğu kısım yaklaşık olarak 30 hektardır.
Sanayi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
(Devam Ediyor) Tekkeköy ilçe belediye sınırlarında, Sanayi mahallesinde yaklaşık 25 hektardır.
Çatalarmut Mahallesi Afet Riski Altındaki Alan Dönüşümü
( Devam Ediyor ) İlkadım ilçe belediye sınırlarında, Çatalarmut Mahallesi’nde yaklaşık 190 hektardır. Anılan alanda yapı yasağı bulunduğundan, özel rekreasyon alanı olarak tanzim edilecektir.
Saathane Meydanı Projesi
( Devam Ediyor ) 7900 m² lik alanı kapsayan projede, tescilli binaların haricindeki tüm yapılar yıkılarak tarihi doku ortaya çıkartılarak kentimize çok güzel bir mahal daha kazandırılacaktır. Saathane Meydanı Projesi; Buğday Pazarı Caddesi, İhsaniye Sokak, Patlıcan Pazarı Sokak, Eski Telgrafhane Sokak, Çarıkçılar Sokak, Balık Pazarı Sokağı'nı kapsamaktadır.
Hizmet Binaları Yapımı
( Bitti ) Samsun Defterdarlığı ile yapılan protokol esaslarına göre Kuşçulu Köyü, Yeşilkent Beld. Kıran Mahallesi, Toybelen Köyü ve İstasyon Mahallesinde bulunan bazı taşınmazların Belediyeye devri karşılığında Eski İtfaiye binasının olduğu alanda yeni Defterdarlık Hizmet binası yapılmaktadır.
Samsun'un Doğusu Kentsel Dönüşüm Projeleri Ile Kucaklaşacak
( Devam Ediyor ) Gerekli etüt ve planlar yapılarak panoramik görüntüsü uygun olan bölgeler özel yapılaşma koşuluyla yeni kentsel ve kültürel yaşam alanları oluşturularak şehrin gelişme istikameti bu bölgeye yönlendirilecektir.
Kentsel Yenileme Projesi
( Devam Ediyor ) Kentlerin eskiyen, yıpranan alanları haline gelen bölgelerine yeniden kimlik kazandırılması anlamına gelen kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamına, yönetmeliğe aykırı yapılaşma nedeniyle oluşan veya tarihi yapıların yoğun olduğu yerlerde ortaya çıkan bakımsız alanların, doğal afetlerden etkilenecek alanların dönüştürülmesi giriyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım