Ulaşım ve Altyapı Projeleri

19 Haziran 2015 Cuma | Projeler | |

( Devam Ediyor ) (KARAYOLLARI KAVŞAĞI TURK İŞ ARASI)
Sel Önleme Çalışmaları
( Hazırlık Aşamasında )
Yerel Kar Mücadelesi Ve Ekonomik Destek
( Hazırlık Aşamasında )
Atakum - Kurupelit Yat Limanı
(Devam Ediyor) Sanayileşmemiş ancak tarihi ve doğal zenginlikleri olan Ülkelerin kalkınmasında turizmin lokomotif gücü özelliği herkesin malumudur.
Atatürk Bulvarı ( Eğitim Fak. Kav. - Lise Cad. ) Kavşak Düzenlemeleri
( Bitti ) Atatürk Bulvarının Eğitim Fakültesi ile Shell Kavşağı arası ‘‘Bitümlü Sıcak Karışım’’ kaplaması yıllar önce yapılmış olup gerek kavşak bölgelerinde ve gerekse Raylı Sistem İnşaatı dolayısıyla yol yüzey kaplamalarında birtakım deformasyonlar oluşmuştur.
Samsun - Kuş Cenneti Arası Sahil Düzenlemesi
( Devam Ediyor ) Ülkemizin en uzun ve geniş kumsalını da içerisinde barındıran Bandırma Plajı ile 19 Mayıs Kuş Cenneti arası sahil şeridi yaklaşık olarak 50 km uzunluğunda olup, bunun 17 km lik bölümü peyderpey tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Gar- Tekkeköy Kavşağı Arası Tercihli Yol Projesi
( Devam Ediyor ) Bilindiği gibi 7500 Seyirci Kapasiteli Kapalı Spor Salonu, Samsun Fuar ve Kongre Merkezi ile Stadyum Samsun Projeleri, Tekkeköy İlçesi hudutları dahilinde Büyükşehir Belediyemiz adına tahsisli arazi üzerinde bulunmaktadır.
Hafif Raylı Sistem ( Metrobüs / Troleybüs ) Projesi
( Devam Ediyor ) Samsun Hafif Raylı Sistem projesinin şu andaki uzunluğu 15,7 km olup, Shell Kavşağı önünden başlayıp Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörlüğü önünde son bulmaktadır.
Şehit Komiser Mustafa Zıvalı Bulvarı Projesi
( Bitti ) İkinci Bulvar yolunu Atasam Hastanesi önünden, Derebahçe ye bağlayan önemli arterlerden birisi olup bölünmüş yol olarak asfalt sathi kaplamalı olarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. 1200 m. uzunluğunda ve 25 m genişlikte olan bulvarın yapılmasıyla çevresindeki yapılaşmada büyük hareketlilik meydana gelmiştir.
Şehit Mesut Birinci Caddesi Düzenlemesi
( Bitti ) Mevcut hali ile seyahat konforu düşük bir yol görüntüsü sergileyen Şehit Mesut Birinci Caddesi, 2.500 m. dir. Anılan bu cadde üstyapısı, BSK olacak şekilde tretuvarları ile birlikte yeniden yapılarak yaz ayları içerisinde halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Gebi Caddesi - Tepecik Mah. Bağlantı Yolu Yapılması
( Bitti ) 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gebi Caddesini birbirine bağlayan güzergah yaklaşık 2 km. olup bölünmüş yol olarak projelendirilmiştir. 2013 yılı yaz başında asfalt kaplaması tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.
2. Bulvar Yolu Hastanebaşı-ankara Bulvarı Arası
( Bitti ) 2. Bulvar Yolunun; Hastanebaşı - Çatalarmut Kavşağı arası, 1.300 m. uzunluğunda olup, yola denk gelen binalar kamulaştırılarak yıkılmış ve istinat duvarları ile toprak tesviye çalışmaları tamamlanmıştır.
Atakum İlçesi Sahil Yolu Yapımı ( Adnan Menderes Bulvarı )
( Devam Ediyor ) Ülkemizin tek en uzun ve geniş kumsalı özelliğinde olan Atakum-Taflan arası deniz bandının Sahil Yolu ve kumsal alanının 6.000 m. lik bölümü, hazırlanan proje konseptine uygun olarak tamamlanmış ve halkımızın kullanımına arz edilmiştir. Geriye kalan bölümler için de proje çalışmalarına devam etmekte olup, hali hazırda Sanat Merkezi ile Deniz Kafe arasında kalan 500 mt lik bölümün çevre düzenleme çalışmaları tamamlanmıştır.
Alaçam Bulvarı Yapımı
( Bitti ) Kentimizin kuzeyini güneyine bağlayan önemli arterlerden birisi olan Alaçam caddesinin toplam uzunluğu 3500 m. dir.
Atakum - Yeşilkent Çevre Yolu ( Barış Bulvarı ) Yapımı
( Bitti ) Atakent -Atatürk Bul. dan başlayıp sırasıyla Balaç ve Beypınar Mahallerinden geçip Yeşilkent Ankara Bul. (Otogar kavşağında) son bulacak olan Atakum Barış Bulvarı (Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı), Atakum’da yaşayan vatandaşlarımızın Otogara ulaşmalarını sağlayacağı gibi Sinop Şehirlerarası Yolu ile Ankara Şehirlerarası Yolunu da birbirine bağlayacaktır.
 1   2   3 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım