SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Yeni Huzurevi Projesi

350 dönümlük alandan oluşan Huzurevi, 1.830m2 kapalı alana sahiptir. 100 kişinin barınabileceği 2-3 kişilik odalar halinde yapılan, 57 odadan oluşan bina, bodrum artı 3 kat olarak inşa edildi.

Huzurevi sakinlerine, boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri için eğitmenler eşliğinde çeşitli el sanatları kursları veriliyor.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, '5 Yıldızlı Otel'e' benzettiği huzur evi için şunları söylüyor;

Yaşlılar Kulübü' olarak tasarlanan huzurevinin yapımında gelişmiş ülkelerin sahip olduğu konsept örnek alındı. Bu anlamda Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi, sadece mağdur olanların değil, Batı Ülkelerindeki gibi herkesin yararlanabileceği bir merkezdir.Bizim Huzurevlerimiz aklıselimini yitirmiş, naçar, adeta melankolik haline gelmiş, arkadaşlık yapılamayacak kadar düşkün insanların evi haline gelmiştir. Şimdi o düşkünlere bakalım, onlarında bir yeri olsun. Biz, düşkün olanlarla daha sağlıklı olanları birbirinden ayırmayacağız. Huzurevimizi Batı standartlarına uygun hale getireceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Huzurevimizi 5 yıldızlı otel gibi inşa ettik.