SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Samsun - Kuş Cenneti Arası Sahil Düzenlemesi

Ülkemizin en uzun ve geniş kumsalını da içerisinde barındıran Bandırma Plajı ile 19 Mayıs Kuş Cenneti arası sahil şeridi yaklaşık olarak 50 km uzunluğunda olup, bunun 17 km lik bölümü peyderpey tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Karayolları Kavşağı ile Türk-İş - Ömürevleri arasında kalan 3 km’lik kesim ile Kurupelit-Taflan arasındaki 10 km’lik kesimde, kıyı kenar çizgisini ihlal eden yapıların yıkım işleri ve temizlenen bu kesimlerde, toprak tesviye çalışmaları halen devam etmektedir.

Karayolları Kavşağı ile Türk-İş - Ömürevleri arasındaki kesimin üst yapısı için ihaleye çıkılmış olup, 2014 yaz sezonuna yetiştirilmesi planlanmaktadır. Kurupelit-Taflan bölümünde ise toprak tesviye ve sanat yapıları işleri tamamlanacak ve imkânlar ölçüsünde üst yapı işleri ihale edilecektir.

Proje kapsamımda; kafeteryalar, duş alanları WC’ler, büfeler, bisiklet yolu, gezinti yolları, taşıt yolu, otoparklar ve aydınlatma sistemi ile peyzaj ve rekreasyon alanları bulunmaktadır. Projenin bitirilip hayata geçmesiyle Bölge halkı başta olmak üzere yerli ve yabancı turistler için gezinti, tatil ve cazibe merkezi konumuna geleceği hususu muhakkaktır.

Sahil Yolu Düzenleme Projesi

Canik-19 Mayıs Arası
Bandırma Plajı-Kuş Cenneti Arası
Karayolları Kavşağı – Türk-İş Arası