SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Piazza Alışveriş Merkezi Ve Anemon Otel Projesi

( Bitti ) 2007 yılının Mart ayında düzenlenen ihalede Acteeum Group tarafından kazanılan ve yapımına başlanamayan AVM projesini, portföyünde 6 faal AVM projesi bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. satın almıştır.

Projenin son sahibi olan Hollanda menşeli firma Atrium ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım arasındaki satış anlaşması 17.02.2011 tarihinde imzalanmıştır. İnşaat çalışmalarına Nisan ayı için de başlanmış ve 29 Mart 2013 tarihinde AVM’nin açılışı yapılmıştır. 

Şehir merkezine sadece 2,5 km uzaklıkta bulunan Alışveriş merkezinin 62 bin metrekarelik kiralanabilir alanında, deniz manzaralı restorant ve kafeler, bir hipermarketle ulusal ve uluslararası markaların satış mağazaları yer almaktadır. Karadeniz'in en büyük alışveriş merkezi olan AVM, 170 mağazaya ev sahipliği yapmaktadır.

Rönesans Gayrimenkul'un AVM projesinde yer alan Otelde (Anemon Hotel)  1 adet Kral Dairesi, 6 adet suit, 8 adet aile odası, 2 adet engelli odası ile toplam 164 oda mevcuttur.  Ayrıca; isteğe göre 135 m2’lik 2 adet, veya 68 m2 lik 4 adet salon, 362 m2’lik Büyük Balo Salonu, ile her türlü donanım ile organizasyonlara ev sahipliği yapılacaktır. Otelde sunulan hizmetler aşağıda yer almaktadır.

Gazete dağıtımı  (ücretsiz), Bagaj odası (ücretsiz), Kablosuz İnternet (ücretsiz), Business Center (Ücretsiz), @point internet erişim merkezi (ücretsiz), Fitness Center, Buhar Odası, Sauna (ücretsiz), Uyandırma Servisi (ücretsiz), Açık ve Kapalı Otopark (ücretsiz), Araç Kiralama ve Transfer, Tüm Bilet İşlemleri (Tren, Uçak, Otobüs), Kuru Temizleme, Çamaşırhane, Spa Masaj, 24 Saat Oda Servisi, Çiçek Siparişi, Bay-Bayan Kuaför hizmeti verilmektir.