SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Atakum İlçesi Sahil Yolu Yapımı ( Adnan Menderes Bulvarı )

Ülkemizin tek en uzun ve geniş kumsalı özelliğinde olan Atakum-Taflan arası deniz bandının Sahil Yolu ve kumsal alanının 6.000 m. lik bölümü, hazırlanan proje konseptine uygun olarak tamamlanmış ve halkımızın kullanımına arz edilmiştir. Geriye kalan bölümler için de proje çalışmalarına devam etmekte olup, hali hazırda Sanat Merkezi ile Deniz Kafe arasında kalan 500 mt lik bölümün çevre düzenleme çalışmaları tamamlanmıştır.

Ayrıca Kurupelit Taflan arasındaki Kamaz (Kurupelit), Çakırlar ve İncesu Dere köprülerinin yapımı tamamlanmıştır. İncesu mevkiinde yol inşaatına denk gelen Askeriyeye ait tesislerin yıkılarak yeniden yapılmasıyla ilgili olarak karşılıklı protokol hazırlanmış söz konusu protokolün imzalanmasından sonra ise  10.000 m. uzunluğundaki  Kurupelit Taflan arası kesimde toprak tesviye çalışmalarına başlanacaktır. 

Proje kapsamımda; kafeteryalar, duş alanları WC’ler, büfeler, bisiklet yolu, gezinti yolları, taşıt yolu, otoparklar ve aydınlatma sistemi ile  peyzaj ve rekreasyon alanları bulunmaktadır. Projenin bitirilip hayata geçmesiyle bölgenin Samsun halkı başta olmak üzere yerli ve yabancı turistler için gezinti, tatil ve cazibe merkezi konumuna geleceği hususu muhakkaktır.