Samsun Dışında Ortak Yürütülen Çalışmalar

14 Nisan 2011 Perşembe | Projeler / Uluslararası Projeler | |

( Devam Ediyor )Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen 2011 Leonardo da Vinci Hareketlilik teklif çağrısına Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan “Hayata Yeniden Başlamak” Yerel Yönetimler, STK ve Mesleki Eğitim Kurumları ile AB Standartlarında Hayat Boyu Öğrenme İşbirliğinin Geliştirilmesi isimli projede ortak olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi yer almaktadır.

Projenin amacı, Avrupa’daki yerel yönetimlerin, STK’ların, Meslek Odalarının ve diğer farklı kurumların yetişkinlere verilen meslek edindirme kurslarını ve yaygın eğitim kurumlarını incelemektir. Uygulanan müfredatlar ve içerikler hakkında bilgi sahibi olmak, uygulanan eğitim metotlarını, eğitim ortamının donanımını görerek bilgileri Türkiye’nin Büyükşehir statüsündeki bölgelerde hem eğitim kurumların da hem de istihdam imkânlarını kolaylaştırıcı faaliyetleri yaygınlaştırmak, yenilikçi faaliyetleri bölgelerdeki kurumlara transfer etmek ve bu sayede verilen hayat boyu öğrenme eğitimlerinin kalitesinin AB standartlarına ulaşmasına katkıda bulunmaktır.

Proje, Kayseri, Bursa, Trabzon, İstanbul, Gaziantep Samsun Büyükşehir Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Türk Kadınlar Birliği, örgün ve yaygın Mesleki Eğitim kuruluşlarından olmak üzere 60 katılımcının Almanya, İspanya, İtalya, İsveç, Norveç ülkelerinde 2'şer hafta süreyle yapacakları çalışma ziyaretlerini öngörmektedir. Ziyaretler 01.02.2012-30.07.2012 tarihleri arasında planlanmaktadır.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım