Yetki, Görev Ve Sorumluluklar

12 Temmuz 2015 Pazar | Hizmet Birimleri / Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | |

  1. Yetki, Görev ve Sorumluluklar  Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde kullanılan AS/400’e bağlı otomasyon programlarının devamlılığını sağlamak.
  2. Otomasyon programları ile ilgili bilgisayar uygulamalarının düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlamak.
  3. Otomasyona bağlı birimlerin uygulama yazılımlarını temin etmek ve geliştirmek,  Otomasyon yazılım programlarının ve donanımlarının bakım ve yazılım anlaşmalarını yapmak ve takip etmek.
  4. Belediye bünyesinde gerekli görülen birimlere internet bağlantısı sağlamak, ayrıca kişisel bilgisayarlar da teknik destek vermek.
  5. Otomasyon sisteminin 7/24 saat çalışmasını sağlamak, gerekli yedeklemelerin yapılması ve donanım arızalarının giderilmesini sağlamak.
  6. Sistemin düzenli çalışabilmesi için gerekli etütleri yapıp, donanım ve yazılım için gerekli desteğin verilmesini araştırmaktır.
  7. Stratejik Amaç: Tüm belediye birimlerimize otomasyon programlarının ulaştırılması, vatandaşlarımıza ve diğer kurum ve kuruluşlara, yasalar ve yönetmeliklere uygun olarak, çağdaş, özenli, kaliteli ve süratle hizmet verebilmek.
  8. Hedef: Kurumsal bina içi kablolaşmanın bir an önce bitirilmesini sağlamak ve bilgi işlem merkezi anasisteminin yenisi ile değiştirilmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım