SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Hayal Atölyesi Tiyatrosu Yaratıcı Drama Kursu Başlıyor.

30/06/2019
Yaz dönemi boyunca kültür ve sanata yönelik kurslar açılmaya başlandı.

Yaz dönemi boyunca kültür ve sanata yönelik kurslar açılmaya başlandı. Samsunda başarılı bir grafik çizen ve sanatsal işlerle Samsunlu sanatseverlerin büyük beğenisi kazanan Hayal Atölyesi Tiyatrosu temmuz ayında açacağı Yaratıcı Drama Kursu ile çocuklara 2 ay boyunca drama eğitimi sunacak.

Drama eğitimi ile 7-13 yaş grubu çocuklar; özgüvenini geliştirmekle beraber duyarlı olma, haya gücünü geliştirme, karar verme gücünü artırma, bağımsızlık duygusunu geliştirme, kendini kontrol etme becerisini artırma, kendini ve başkalarını anlama becerisi, bireylerle olumlu iletişim kurma becerilerini artırma, durağan olma yerine etkinlik ve katılımcı olma, kendisiyle ve başkalarıyla barışık olma, yaratıcılığın gelişmesini ve çok yönlü kullanılması, farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazanma, kendini başkasının yerine koyma (empati), farklı özelliklere sahip kişilere saygı duyma becerilerini artırma, duygu, düşüncelerini sözel ve bedensel ifade edebilme becerisini artırma ile problemlerim çözümünde çok çeşitli yolların olabileceğini görebilmesini sağlayacak.

Kursa başvuru yapmak isteyen Samsunlular; Atakumda bulunan Hayal Atölyesinde 30 Haziran Pazar gününe kadar başvuruda bulunarak kurs kayıtlarını yaptırabilirler.

Adres ve Detaylı bilgi için telefon numarası: Hayal Atölyesi Tiyatrosu: Denizevleri Mahallesi, 221. Sokak Atakum/Samsun - Tel: 0534 427 10 70