SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Fazıl Say Samsun'da

11/02/2019
Etkileyici ve güçlü piyanosuyla Fazıl Say, Çanakkalede gerçekleştirilen Truva Sonatı ile Samsunlu izleyicinin karşısı çıkacak 11 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek konserde, sanatçının yeni eserleri Truva Sonatı ve İzmir Süiti seslendirilecek.

Etkileyici ve güçlü piyanosuyla Fazıl Say, Çanakkalede gerçekleştirilen Truva Sonatı ile Samsunlu izleyicinin karşısı çıkacak 11 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek konserde, sanatçının yeni eserleri Truva Sonatı ve İzmir Süiti seslendirilecek. Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say; Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleşecek muhteşem bir konserle Samsunlu sanatseverle ile buluşacak. Çanakkale Belediyesinin Truva Yılı kapsamında sipariş ettiği ve dünyadaki ilk seslendirilişi Ağustos ayında Çanakkalede gerçekleştirilen Truva Sonatı; 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatı…

Troya Sonatı bölüm başlıkları şöyle; Ozan Anlatıyor, Homeros , Ege Rüzgarları,Troya Kahramanları, Sparta, Helen, Aşk , Troya, Aşil, Savaş, Truva Atı ve  Sonsöz İzmir Büyükşehir Belediyesinin siparişi olan İzmir Süiti ise; Körfez Dalgaları, Brahms İzmirde, Kordonda Sessiz Sabah , Chopin İzmir’de, Urla Şiiri, Rachmaninov İzmirde  ve Final Caz-Zeybek bölümlerinden oluşuyor.Fazıl Sayın etkileyici ve güçlü piyanosuyla izleyicinin karşısında olacağı gecede sanatçı Truva Sonatı ve İzmir Süitinin yanı sıra ; ünlü bestecilerin eserlerini de yorumlayacak.11 Şubat Pazartesi günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşecek olan konserin biletleri 90 TL – 160 TL arasında değişmektedir.Not. Biletler tükendi (23/12/2018 – 21.30)