SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Zihni Şahin'den Katliama Tepki

31/12/2018
'TEDBİRLER ARTIRILACAK' Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kızılırmak Deltası'nda gerçekleştirilen 'ördek katliamı'na tepki göstererek, "Bölgede bugüne kadar alınan tedbirler daha da artırılacak" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, uluslararası RAMSAR Sözleşmesi ile koruma altındaki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde avcılar tarafından gerçekleştirilen ördek katliamına, "Bu bir vahşettir" diyerek tepki gösterdi.

'GÖRÜNTÜLER ÇOK ÜZÜCÜ'
Konuyla ilgili olarak Samsun  Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından çekilen avcıların vurduğu ördeklerin videosunu izlediğini belirten Zihni Şahin, şu açıklamayı yaptı:

"Kızılırmak Deltası RAMSAR sözleşmesi ile koruma altına alınan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan bir bölge. Burada avlanmak yasak olmasına rağmen izlediğim görüntülerde avcıların böyle bir katliam yapmaları gerçekten beni çok üzdü. Bu bir katliamdır. Büyükşehir Belediyesi olarak burada alınan tedbirleri arttıracağız. Bu katliamı yapanların da en kısa sürede yakalanması için gereken çalışma yapılacaktır."

Bu Kategorideki Diğer Haberler