SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Şahin ve Eşi Engelli Aileleri İle Buluştu

14/05/2018
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin, Samsun'da AK Parti İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen piknikte engelli anneler ve çocukları ile bir araya geldiler.

Annelerin toplumun ilk hücresini oluşturan ailenin mimarı olduğunu belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, anneliğin yaşamın en büyük olaylarından biri olduğunu belirtti. Engelli anneler ve engelli çocukları bulunan anneler ile sohbet eden Bakan Demircan, "Peygamberimiz, ‘Cennet, anaların ayakları altındadır’ diyor. Sizler hem annesiniz, hem de engellilik imtihanı ile sınanıyorsunuz ve buna asi gelmeden şükür ederek yapıyorsunuz. Kiminiz ise engelli çocuğuna hiç bıkmadan usanmadan gece gündüz bakıyor. Bu fedakarlıklarınız karşılığını dilerim Allah'tan ahiret günü alacaksınız. Sizler elleri öpülesi, sevgilerin en büyüğünü hak edenlersiniz" dedi.

Bakan Demircan ve Başkan Şahin daha sonra piknikteki anneler ile fotoğraf çektirdi. Piknik, yemek sonrası düzenlenen eğlenceli aktivitelerle sürdü. Çakırlar Korusu'nda düzenlenen pikniğe Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Başkan Şahin’in yanı sıra, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Başkan Şahin'in eşi Şükriye Şahin ve birçok davetli katıldı.