Haberler

22 Nisan 2018 Pazar | Medya | |

Açılmadan Ödül Alan Samsun Müzesi Gurur Verecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin inşaatı sona yaklaşırken Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yaptırılan müze 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programında proje dalında ödüle layık görüldü.
Bayan Üretici İstedi Başkan YILMAZ Yerine Getirdi
Yaptığı yatırım ve desteklerle kırsal bölgelerde ekonomiyi geliştirmek isteyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinden kuluçka makinesi talep eden kadın girişimciyi geri çevirmedi. Girişimci Hatice Demirbilek’e kuluçka makinesi aldıran Başkan Yılmaz, mavi yumurta üretiminde başarılar diledi.
Rekabet Kurumu Başkanından Başkan YILMAZ'a Ziyaret
Samsun'a gelen Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti.
Başkan YILMAZ: “ Çiftçimizin ve Üreten İnsanımızın Yanındayız ”
MEB ve Bafra Ziraat Odası işbirliğiyle Bafra'da açılan süt sığırı yetiştiriciliği kurslarında başarılı olan 142 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Samsun Güzelleşiyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, yıkılan ruhsatsız bina ve iş yerlerinden kazanılan alanları rekreasyon düzenlemesi ile çevreye kazandırıyor. Kent estetiği kazandırılmasına yönelik yürütülen çalışmada söz konusu alanlar, yeniden düzenlenerek çiçeklendirilip ağaçlandırıyor.
Başkan YILMAZ:  “Selyeri’ndeki Çarpık Kentleşme Ortadan Kalkıyor”
Samsun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ADEKA İlaç Sanayi arasında imzalanan protokol ile Selyeri Mevkii’nde yapılacak olan 18 derslikli okul resmiyet kazandı.
Cemal Safi’yi Kaybettik
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlu ünlü şair ve edebiyatçı Cemal Safi’nin vefatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kaya Ailesi Köklerine Sahip Çıktı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Yolu güzergâhı üzerinde bulunan tarihi Ahmet Suphi Efendi Konağı’nı kendi imkânları ile restore ettirerek eski kimliğine kavuşturan konak sahibi Kaya ailesine teşekkür plaketi verdi.
Başkan YILMAZ : “ Samsunumuz İçin Her Zaman Yan Yana Olalım ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Tüm kurumlarımızla beraber şehrimize daha fazla ne yapabilirizin mücadelesi içinde, daima Samsunumuz için yan yana olalım" dedi.
“ Başkan YILMAZ'dan 2019 Vurgusu ”
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve Yönetimi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a makamında iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette 2019 vurgusu yapan Başkan Yılmaz, "İnşallah kol kola, hep beraber, ülkemizin ve Samsunumuzun geleceği için çalışacağız” dedi.
 1   2   3   »

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım