Haberler

19 Ekim 2018 Cuma | Medya | |

Yeşilçam'ın Şişko Nuri'si Kent Müzesi'nde Yaşatılacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürürken geçen 18 Ağustos'ta hayatını kaybeden 'Şişko Nuri' lakaplı sinema sanatçısı Sıtkı Sezgin'in (68) hatırası Kent Müzesi'nde yaşatılacak. Müzede Sezgin'in eşyaları, fotoğrafları ve plaketlerinin yer aldığı bir bölüm oluşturulacak.
Başkan Şahin: “ Biz İki Devlet Tek Milletiz ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim'i ağırladı. Azerbaycan ile Türkiye'nin iki ayrı devlet tek millet olduğunu belirten Başkan Şahin, Azeri Büyükelçi İbrahim'i Samsun'da görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Başkan Şahin ‘den Yusuf Ziya YILMAZ’a Raylı Sistem Teşekkürü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun Hafif Raylı sistemin 8.yılı kutlaması kapsamında bu toplu ulaşım sistemini Samsun’a kazandıran Samsun milletvekili ve Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti.
Başkan Şahin Sıfır Atık Projesini Yakından Takip Ediyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin “ Sıfır Atık” projesi kapsamında 7 aşamalı yol haritasının 5 aşamasını tamamladıklarını ve 6. Aşama olan uygulama safhasına geçtiklerini, belediye binasında çöp kutularını kaldırdıklarını, e uygulamaya geçerek de kâğıt kullanımını büyük oranda azalttıklarını söyledi.
Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Ziyaret
3. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi için Samsun’a gelen katılımcılar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz ve Güçten Düşmüş Hayvanlar Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Başkan Şahin: “Cumhurbaşkanımız Kutlamaları Himayesine Aldı”
Samsun’un en önemli simgesi ve Milli Mücadelenin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlamaları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilecek.
Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ersoy’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Başkan Şahin: “ Ağaç Katliamı Yok Buna Da İzin Vermem ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Atakum ilçesinde ağaç katliamı yapılıyor diye gündeme gelen konu hakkında açıklamalarda bulundu.
Başkan Şahin:  “ Suya Otomatik Zam Olmayacak ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin su fiyatları konusu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Başkan Şahin’den İş İnsanlarına Yatırım Çağrısı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’a daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok istihdam için İstanbul'da bulunan Samsunlu siyasetçi, bürokrat ve iş adamları ile buluştu.
 1   2   3   »

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım