Başkan Yılmaz, “samsun, Bugün Bir Tarih Yazıyor”

26 Ocak 2014 Pazar | Haberler | |

'AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı' eski Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonunda yapıldı…

Başkan Yılmaz, “samsun, Bugün Bir Tarih Yazıyor”

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Cemal Yılmaz Demir, Tülay Bakır, Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"SAMSUN BUGÜN BİR TARİH YAZIYOR"

Toplantı sırasında heyecanlı ve coşkulu bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bugün, Samsun adeta bir tarih yazıyor. Önemli bir tarihin arifesindeyiz. Onun için bu salonu doldurdunuz. Bugün burada başlatacağımız kutlu hareketi bildiğiniz için buradasınız. Eğer ahbap çavuş ilişkisiyle olsaydı bu kadar beklenmez ve karara bağlanırdı. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ince eleyip sık dokuyarak, bütün kardeşlerimizin adaylığı hak ettiğini ama 'birisinin daha fazla bizi sonuca hedefe götüreceğine dönük olan bir imkan varsa bunu da sonuna kadar kullanalım' demesi dolayısıyla bu kadar gecikti. Dolayısıyla bugün aday seçilemeyen kardeşlerim asla ve asla burukluk duymasınlar. Bizim herkese ihtiyacımız var. Bizim bugün adaylığa ulaşamamış arkadaşlarımızın hepsine ihtiyacımız var. Bu 17 ilçede partimizin verdiği karar ve Başbakanımızın talimatları gereğini yerine getirirken, büyük dönüşümü tek başına yapamaz. Sizlerin de bizlere yardımcı olması lazım. Eksikliklerimizi kapatmamız lazım. Sonuçta o büyük hedefe gideceğiz. Başbakanımız bana talimat verdi. Bana, 'Yusuf Bey, bizim 2023 hedefimiz var. 2023 hedefinde şehirlerimizi hazırlamak lazım. Gecekondu, yol su problemi olmaması lazım' dedi. Bu 5 sene bizim için çok önemli. 2019'un da Samsun için özel bir önemi var. Büyük Atatürk mücadeleyi Samsun'dan başlattı. Belki 2019'da Allah'ın izniyle Başbakanımız Samsun'a gelecek ve 2019'daki 19 Mayıs törenini burada yapacak. Belki de '2023'e 4 sene kaldı. Biz geri kalan eksiklikleri Samsun'da halledeceğiz' diyecek. Bizi bazı insanlar tökezletmeye çalışıyor. Biz bu engellemeleri Allah'ın izniyle aşacağız" şeklinde konuştu.

BAKAN KILIÇ,   "BİZİM KAYNAĞIMIZ, MİLLET."

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti; "Bu yatırımlar ne ile yapıldı? 'Onlar sizin göreviniz.' Evet, yatırımlar yapmak seçilmiş hükümetin görevidir. İyi de 'göreviniz' diyenler bugüne kadar neden yapılmadı? Ufak tefek yatırımlar oldu. Evet, haklarını yemeyelim. Bu ülkeyi ayağa kaldırmak için gece-gündüz çalışırken, sizler neden yapmadınız? Bizler yurt dışında çalışırken, 'neden sizin ülkenizde gelişme yok deniliyordu.' Şimdi 'neden yapılır' oldu. İşte fark burada. Diğer ülkelerde yatırımlar bitmiyor da biz bir yatırıma başladığımız zaman tarih vererek bitiriyoruz. Neden bu kadar hızlıyız ve nasıl bu kadar büyük bir kaynakla bunları yapabiliyoruz? Bizim kaynağımız millettir. Bizim kaynağımız Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bizim başka kaynağımız yok."

Bakan Kılıç'ın konuşmasının ardından partinin belirlediği 17 ilçe belediye başkan adayı tek tek sahneye çağrılarak, biyografileri okundu. Aday tanıtım toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Milletvekilleri Ahmet Yeni, Cemal Yılmaz Demir, Tülay Bakır, Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye başkanları ve belediye başkan adaylarının toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

Başkan Yılmaz, “samsun, Bugün Bir Tarih Yazıyor”
Başkan Yılmaz, “samsun, Bugün Bir Tarih Yazıyor”
Başkan Yılmaz, “samsun, Bugün Bir Tarih Yazıyor”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım