Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”

23 Ocak 2014 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, doğal ve turistik güzellikleriyle ünlü Ayvacık’ın köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi...

Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, doğal ve turistik güzellikleriyle ünlü Ayvacık’ın köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Miting havasında geçen açık hava toplantısında köylerde yaşayan vatandaşların sorunlarını kayıt altına alan Başkan Yılmaz, köylerdeki nüfus azalmasının önüne geçmek ve sorunları acilen çözüme kavuşturmak için hızlı hareket edeceklerini söyledi. Köylerdeki tarım ve hayvancılığı canlandırmanın yanında farklı iktisadi fikirler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, bu konuda gereken her şeyi yapmaya da hazır olduklarını kaydetti.

Yeşilçam, Çarşıköy, Gültepe, Kazancılı ve Başalan köylerinin sakinlerinin katıldığı Karşıdöngel köyündeki açık hava toplantısı, mitingi aratmadı. Vatandaşların Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a büyük ilgi gösterdiği toplantıda köy sakinleri, sorunlarını ve taleplerini iletti. Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Emine Karaçuha Yılmaz, İlçe Başkan Vekili Selim Doğan ile partililerin katıldığı toplantıda halka hitap eden Başkan Yılmaz, seçimden sonra birçok köyün yol, su ve kanalizasyon sorununu hızlı şekilde çözeceklerini ifade ederek, ‘’Buralarda artık yol, su ve kanalizasyon meseleleri konuşulmayacak.’’ dedi.


TAŞ YERİNDE AĞIRDIR

Seçim atmosferinde kendisine yönelik haksız eleştiri yapanlara Mevlana Hazretleri’nin sözüyle atıfta bulunan Başkan Yılmaz, ‘’Mevlana Hazretlerinin güzel bir sözü var. ‘İncitmeyeceğiz. İncitenleri de incitmemeye çalışacağız. Birisi sana hakaret de etse de, kırsa da dökse de incitmeyeceksin. Onu Yaradan’dan ötürü affedeceksin’ diyor. Benim de sizden ricam, seçime kadar giden süreçte heyecanla aleyhimizde atıp tutanlar olabilir. Ama biz kimsenin aleyhinde atıp tutmayız. Bizim terbiyemiz bunu kabul etmiyor. Biz taş yerinde ağırdır diyoruz. Yaptıklarımız işleri ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Takdir halkımızındır.’’ diye konuştu.

EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZ YAPILMAYANLARI YAPMAKTIR

Büyükşehir Yasası ile büyük bir sorumluluk alacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz, ‘’Hiçbir zaman hiçbir mecliste başkasının yapamadıklarını eleştiren bir şey söylemem. Çünkü hakta kalabilirim. Neyi niye yapamadığının kendine göre gerekçeleri olabilir. Onun döneminde hangi mücadeleleri verdiğini, hangi engellerle karşılaştığını, neler yaşadığını bilemiyoruz. Ama diyoruz ki daha önce yapılamayanları yapacağız, yapılanların üzerine ilave hizmet yapacağız. Şimdi daha büyük bir sorumluluk alıyoruz. Eğer yapmak istediklerimizi söyleyip de yapmazsam bir daha sizlerin karşısına gelip konuşamaz hale gelirim. Onun için büyük bir sorumluluk taşıyoruz. ‘’ şeklinde konuştu.

KÖYLERİMİZİN EKONOMİSİNİ CANLANDIRACAĞIZ

Köylerimizdeki tarım ve hayvancılık potansiyelinin memleket ekonomisine daha büyük katkı sağlar hale gelebileceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, ‘’Aksi takdirde büyüyen nüfusumuz kendini besleyemez duruma düşebilir. Türkiye gelişmiş ülkelerdeki gibi en temel tüketim ürünlerini ithal etmek durumunda kalabilir. Türkiye bu kadar zengin bir ülke değil. Tükettiğimiz gıdaları ithal etmek gibi bir lüksümüz yok. Üniversite hocalarımızın bilgi, birikim ve tecrübelerinden de yararlanarak, köylerimizdeki tarım ve hayvancılığımızı daha aktif ve verimli hale getirmeliyiz. Köylerimizde tarım ve hayvancılığa yönelik ekonomimizi canlandırmamız lazım. Çünkü köylerimiz boşalıyor. Demek ki köylerimizde eksikliklerimiz var. Bunları gidermeye yönelik kafa yoruyoruz. Köylerimizde hangi iktisadi ve geçim kaynağı olabilecek şeyleri oluşturabiliriz düşüncesinin arayışı içindeyiz. Eksikliklerimizin neler olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırım. ‘’ ifadelerini kullandı.

Ayvacık'ta Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı destekleriyle proje dahilinde yapılan Doğa Evleri'ni gezerek incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, göl manzaralı 8 adet doğa evinin turizme katkı vermede yetersiz kalabileceğini belirterek, yer sorununun çözülmesi halinde motel yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”
Başkan Yılmaz, “taş Yerinde Ağırdır”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım