Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”

17 Ocak 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Terme ilçesini ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”

AK Parti İl Başkanlığı ve Terme İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen kahvaltı ve ziyaret programına Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Başkan Yardımcısı Emine Karaçuha Yılmaz, İl Sekreteri İlhan Kara, Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu, İlçe Başkanı Ali Kılıç, il ve ilçe gençlik ve kadın kolları yönetici ve üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldılar. 

Sabah yapılan kahvaltıda konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, yaptıkları tüm çalışmalar için Terme Belediye Başkanı Yirmibeşoğlu ve İlçe Teşkilatına teşekkür ederek, “Bizim bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun en güzel örneğini bugün Terme ilçemizde yaşıyoruz. Bizim hedefimiz, bizim misyonumuz; millete hizmet etmek. Önemli bir viraja giriyoruz. Her seçim önemlidir ancak önümüzdeki 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştireceğimiz seçim aslında bugüne kadar yaptığımız 7 seçimden çok daha önemli hale geldi. Herkes son yaşanan olayları yakinen ve en iyi şekilde takip ediyor. Herkesin alması gereken hisseyi kendisine aldığına eminim. Türkiye’nin üzerinde oynanmak istenen oyunları herkes yakinen takip ediyor. Kardeşliğimizin, birliğimizin altına dinamit koyulmaya çalışılmasının altında yatan gerçekleri de herkes çok iyi biliyor. Unutmayın ki ülkemiz ne zaman kendi ayakları üzerinde durup yürümeye başlasa dışarıda üretilen ama içeride bunların uzantısı olanlar tarafından uygulanan alçak senaryolarla engellenmeye çalışılmıştır. Bugün de yaşanan budur. Ama milletimiz artık eskisi gibi bu tip olaylara kanmıyor. Anlatıldığı gibi yolsuzlukların olduğu bir ülkede herhalde ekonomi 11 yılda 3 kat büyümezdi. Biz tüm teşkilatımız bir bütün olarak, ilk defa seçime giriyormuşuz gibi, birlik ve beraberlik içinde, kapı kapı dolaşarak, tek tek herkesin elini sıkarak, herkesin gönlünü alarak, gerek ana kadememiz, gerek kadın kollarımız, gerek gençlik teşkilatımız bütün yaptıklarımızı halkımıza anlatacağız yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

“BİZDE YALAN, RİYA, İFTİRA VE KARALAMA OLMAZ”

30 Mart seçim kampanyası çalışmaları çerçevesinde Terme’de bir araya geldiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Çoğu rakibimiz ve eski tip siyasete alışkın birçok vatandaşımız bu kampanyaları siyasi propagandadan ibaret bir şey gibi algılıyorlar. Halbuki biz önümüzdeki sürecin bize getirdiği bir görev olarak görüyoruz bu kampanyayı. Yani bunu salt bir propaganda amacıyla yapmıyoruz. Bunu seçimden sonra yapılması gereken işlerin tespiti, seçime giden süreçte acaba insanımızın ihmal ettiğimiz bir eksikliği var mı? Bunları tespit etmeye yönelik birebir ölçekte dirsek teması ve diyalog kurarak, insanımızdan ne yapmamız gerektiğine dair bilgi alışverişinde bulunmak için bunu yapıyoruz. Bazı siyasi organizasyonlara bakıyorum; çıkıyorlar bir yere yapacaklarını anlatıp duruyorlar. Farkındaysanız biz öyle çok fazla şunu yapacağız, bunu yapacağız demiyoruz. İnsanlar zaten bizim ne yapacağımız biliyorlar. Bizim işçi olduğumuzu biliyorlar. Bizim hizmetkar olduğumuzu biliyorlar. Çünkü bizin Başbakanımız zaten ‘ben Türkiye’nin hizmetkarıyım’ diyor. Biz böyle bir zihniyete sahip olan bir misyonun üyeleriyiz. Bizde yalan olmaz. Bizde riya olmaz. Bizde iftira olmaz. Bizde karalama olmaz. Biz insanımıza nasıl faydalı oluruzu düşünür onun için çalışırız. Bugün de Terme’de bu zihniyet ve ruh hali ile gezeceğiz. Şu an buraya benimle 20’ye yakın belediye bürokratı geldi. Ben dolaşırken onlar da arka planda buranın halkıyla konuşup, buranın halkı belediye başkanı olarak benden ne istiyorlar onu öğrenip raporluyorlar. Yani ben buraları ziyaret edip akşam gidip bunları onlara anlatmaktansa bizzat onları işin yakınına getirip benim için yani buranın halkı için ne yapacaklar birebir özümsesinler istiyorum. İşte bu ne demektir; biz propaganda yapıp, olmayacak, hamasi vaatlerin, nutukların, sloganların atılması gibi bir iş için bu sokaklara çıkmadık. Bizim farkımız bu. Biz gece gündüz koşacağız, durmayacağız. Bizim seçildikten sonra nasıl bir başkan ve ekibi olacağımızı, nasıl hizmet edeceğimizi halkımız seçim kaymamız sırasında olan çalışkanlığımızdan görecek. Bu makamlar hiç kimsenin babasının malı değil. Bu makamlar gelip geçici. Bu makamlar bizim görev yapıp bizden sonrakilere devredeceğimiz yerlerdir” şeklinde konuştu.

Kahvaltı sonrası Terme merkezde esnafları ziyaret edip hal hatır soran ve sohbet eden Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyetin sonraki durakları ise Hüseyinmescit, Bazlamaç ve Kocaman beldeleri oldu. Bu beldelerde de esnaf ziyareti yapan ve halkla bir araya gelen Başkan Yılmaz, gittiği yerlerle ilgili kendisine iletilen öncelikli sorunları ve beklentileri not aldı ve gezide kendisine eşlik eden belediye bürokratları ile vatandaşların buluşmasını sağladı.

Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”
Başkan Yılmaz, “bizim Neler Yapabileceğimizi Herkes Biliyor”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım