Samulaş’tan “park Et-devam Et” Uygulaması

15 Ocak 2014 Çarşamba | Haberler | |

Cumhuriyet Meydanındaki Tekel Otoparkında araçlarını park eden Samkart sahibi sürücüler, tramvay ya da ekspres otobüse bindiklerinde %50 indirim alacak.

Samulaş’tan “park Et-devam Et” Uygulaması

Samulaş Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Meydanı’nda eski tekel binalarının olduğu alana yapılan katlı otoparka araçlarını çeken vatandaşlara yepyeni bir kolaylık geliyor.

Samsun’daki en ucuz kapalı otopark olan Tekel Otoparkı’nda Samkart sahibi sürücüler, araçlarını buraya bıraktıktan sonra bir saat içinde ekspres otobüs ya da tramvay hatlarına aktarma yaparlarsa, toplu taşımadan %50 indirimli yararlanabilecek.

Böylece örneğin Türkiş ya da Üniversitede işi olan bir vatandaş, aracını otoparka bırakarak yakıt masrafından ve park yeri sorunundan büyük ölçüde kurtulmuş olacak.

İngilizce “park and ride” diye isimlendirilen ve batılı ülkelerde çok sayıda örneği bulunan bu uygulamanın Türkiye’deki ilk uygulamalarından birisini gerçekleştireceklerini belirten Samulaş yetkilileri, amacın “özel araç kullanımını azaltıp toplu taşımayı teşvik etmek”  olduğu belirtti.

Uygulama, 20 Ocak pazartesi günü başlayacak.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım