Başkan Yılmaz, “artık Estetik Kaygılar Önceliğimiz Olacak”

14 Ocak 2014 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik caddesinde oturan ev sakinleri ve Çiftlik Caddesi Esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya geldi...

Başkan Yılmaz, “artık Estetik Kaygılar Önceliğimiz Olacak”

Kahvaltı sırasında bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, bütün amaçlarının Samsun’a bir şeyler katmak olduğunu dile getirerek, “ Samsun’un Türkiye’nin iddialı şehirler klası içinde varlığını artırarak sürdürmesini sağalmak için çabalıyoruz. Hiçbir şekilde çocuklarımızın başka bir şehre gittiğinde, bu bizim şehrimizde yok, keşke bizim şehrimizde de bu olsaydı diyerek bir mahcubiyet duymaması için uğraşıyoruz.  Son yıllarda artık dünyanın güzel şehirlerinde olan şeyleri kendi şehirlerimizde de görüyoruz. Ama itiraf etmek gerekir ki, o dünya şehirlerinde var olan estetik duyarlılığa hala sahip değiliz. Ama ben inanıyorum ki, bunu da başaracağız. Yani gelişmişliğin yanına estetik kaygıları da koyarak ve özümseyerek yaratacağımız şehirleri çok yakında oluşturacağız. Bizim bu konuda görgü ve kültür eksiğimiz vardı. Artık bu görgü eksiğimiz de kayboldu. Artık TV programları var, insanımız yurtdışına sıkça gidiyor, geliyor. Yani görüyor ve inceliyoruz. İşte önümüzdeki günlerde bu estetik konusuna çok kafa yoracağız ve çalışacağız.” Diye konuştu.

“ÇİFTLİK CADDE AVM” PROJESİ

Bu anlamda Çiftlik Caddesinde de üzerinde önemle durdukları  bir proje olduğunu belirten Başkan Yılmaz, şöyle devam etti, “Çiftlik caddemizi bir alışveriş merkezi caddesine yani cadde AVM’ye dönüştüreceğiz diye yola çıktık. Mevcut AVM’lerin yarattığı ambiyans ve çekiciliği şehrin belirli caddelerinde yapılacak düzenlemelerle o caddelere yansıtan birçok Avrupa ülkesi var. İşte biz bunların bazılarını da gördük. Öncelikle bu caddeyi taşıt trafiğinden arındıracağız. Altyapısını yaptıktan sonra estetik bir bakış açısıyla caddeyi doğal taşlarla döşüyoruz. Bina cephelerini tabelalar da dahil bir düzene sokup yine estetik bir aydınlatma ile desteklemek istiyoruz. Eğer biz bu projeyi kafamızdaki gibi uygularsak çok güzel bir mekan oluşacak ve Samsun adından söz ettiren bir turizm ve alışveriş ögesi kazanmış olacak. Benim sizlerden ricam binaların mantolama işlemlerinin hız kazanması ve hızla bitirilmesi için gayret edilmesi. Eğer biz buranın altyapısını bitirdikten sonra bu işi yapmaya kalkan olursa çok daha büyük zorluklarla karşılaşır, buraya araç sokamaz ve belki iskele bile kuramaz. Bu çok önemli ve bu işlem ne kadar hızlı olursa biz de o kadar hızlı bir şekilde çalışırız.”

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sevgi Cafe Restaurant’taki kahvaltıya Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Turan Çakır, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol , bazı il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği  Başkanı Cihat Karahan katıldılar.

Başkan Yılmaz, “artık Estetik Kaygılar Önceliğimiz Olacak”
Başkan Yılmaz, “artık Estetik Kaygılar Önceliğimiz Olacak”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım