Atakum Sahilinde Yıkımlar, Yeniden Başlayacak

30 Aralık 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren Adnan Menderes Bulvarı’ndaki yıkımların başlayacağını açıkladı.

Atakum Sahilinde Yıkımlar, Yeniden Başlayacak

Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinden birisi olan Adnan Menderes Bulvarı sahil düzenleme çalışmaları kapsamında yer alan ve 3621 sayılı Kıyı Kenar Kanunu’na aykırı yapılmış olan binaların tahliye işlemlerine 2006 yılında başladıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, “2006 yılından bu zamana kadar Adnan Menderes Bulvarı’nın doğusu ve batısındaki belli bölgeleri düzenledik. Ancak çeşitli bazı yasal engeller nedeniyle bir bölümüne ara verip, Altınkum tarafında çalışmaya başladık. Şu anda Altınkum tarafındaki çalışmamız, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’na kadar ki kısmı, tamamlandı sayılır. Bu bölgenin 200 civarındaki kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan işgallerini kaldırdık. Şu anda Karayolları ile Mado arasında 3 bin 800 metrelik bir kısım var; bu kısımdaki çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu arada 40 civarında kıyı kenar çizgisine deniz tarafında kalan tesislerin boşaltılması ile ilgili de tebligatları yaptık. 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren yıkıma başlayacağız” dedi.

ATAKUM’DAKİ SU ALTI GRUP AMİRLİĞİ YIKILDI
Yıkımı yapılacak olan 40 binanın içerisinde hem kamu hem de özel şahısların binalarının olduğunu belirten Arlı, “Bu kamu kurumuna ait olan binalardan bir tanesi de İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Su Altı Grup Amirliği binasıdır. Burası da kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bir yapıydı. Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bunu mutabakata sağladık; 2 gün içerisinde de anlaşmaya bağladık. 2 Ocak tarihinden itibaren de esnafın kullandığı kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan kamu arazilerinin tahliyesine başlayacağız. Kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bütün binaları, tesisleri, işgalleri hepsi kaldırılacak ve kamuya terk edilecek. Ocak ayı sonuna kadar Adnan Menderes Bulvarı’nın 3 bin 800 metrelik kısmındaki işgalleri kaldırıp haziran ayına kadar sahil düzenlemeyi bitirmeyi planlıyoruz. Yapılan yerler güzel oldu. Vatandaşlarımız bu düzenlemelerden memnunlar. Buralarda kamu arazisinin işgallerinden kurtaracağız ve kamuya terk etmiş olacağız” diye konuştu.

Atakum Sahilinde Yıkımlar, Yeniden Başlayacak
Atakum Sahilinde Yıkımlar, Yeniden Başlayacak

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım