Başkan Yılmaz, “her İnsanın İçinde Bir Şair Vardır”

19 Aralık 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şiir sevdalısı tüm Samsunluları ‘4. Uluslararası Şiir Günleri’ etkinliklerine davet etti.

Başkan Yılmaz, “her İnsanın İçinde Bir Şair Vardır”

Başkan Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Türkiye ve dünyadan ünlü şairlerin katılımıyla yapılacak olan “4. Uluslararası Şiir Günleri”ne şiir sevdalısı tüm Samsunluları davet ettiğini söyledi. Şiirin insanların duygularını en zarif ve ince bir şekilde yansıtan ve kendisinin de çok sevdiği bir edebiyat dalı olduğunu belirten Yılmaz, “Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Şiir Günleri etkinliği bu sene de birbirinden değerli ve tanınmış şairlerimizi Samsun’da buluşturacak. Bu etkinlik Samsun’umuzda yapılan ve uluslararası niteliği olan en önemli organizasyonlardan birisi. Şiiri seven herkesin mutlaka faydalanması gereken bir etkinlik. Hatta şiirle çok alakası olmayan hemşerilerimin bile bu değerli edebiyatçıları izlemesi ve dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki her insanın içinde aslında ortaya çıkmayı bekleyen bir şair vardır. Belki bu nitelikteki organizasyonlar içimizdeki şairin ortaya çıkmasına vesile olur.” Şeklinde konuştu.

Etkinlik kapsamında şiir sevenlerle buluşacak ünlü edebiyatçılar şunlar; Yavuz Bülent Bakiler, Cemal Safi, Abdullah Satoğlu, Ataol Behramoğlu, Zeynel Beksaç, İlter Yeşilay, Haluk Çetin, Yahya Akengin, Mehmet Nuri Parmaksız, Dr. Beste Sakallı ve Anar Rızayev.

Başkan Yılmaz, “her İnsanın İçinde Bir Şair Vardır”
Başkan Yılmaz, “her İnsanın İçinde Bir Şair Vardır”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım