Başkan Yılmazdan Raylı Sistem Değerlendirmesi

21 Temmuz 2010 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, liman kavşağından başlayıp İstiklal Caddesi'ni kateden yeni bir raylı sistem hattının planlamasını yapacaklarını açıkladı.

Başkan Yılmazdan Raylı Sistem Değerlendirmesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, liman kavşağından başlayıp İstiklal Caddesi'ni kateden yeni bir raylı sistem hattının planlamasını yapacaklarını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapım çalışmaları halen devam eden ve test sürüşlerine başlanan raylı sistem ile ilgili, verimli olabilecek yeni hatlar planladıklarını söyledi. Yılmaz, "Böylece kent içi araç trafiğini büyük ölçüde azaltılmış olur" dedi.

Belediyeevleri, Otogar, Duruşehir
Raylı sistemin, mevcut ve bilinen hattında çalıştırılmaya başlamasının ardından başka hatlar üzerinde planlamalar yapacaklarını belirten Başkan Yılmaz, "İlk olarak mevcut hattın Belediyeevleri'ne kadar uzatılmasını sağlayacağız. Ardından hedefimiz şehirlererası terminale ulaşmak. Sonraki aşamada ise raylı sistemin Duruşehir Sitesi'ne kadar ulaştırılması var" diye konuştu.

Liman-Uğur Mumcu Kavşağı
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, gelecekte ise Çiftlik olarak bilinen İstiklal Caddesi'ni taşıtlardan tamamen arındırmayı hedefleyen yeni bir raylı sistem hattını gündeme getireceklerini ifade ederek, "Liman kavşağından başlayacak bu hat, Subaşı-Dörtyol mevkini geçip, İstiklal Caddesi üzerinden Lise kavşağını da geride bırakarak Uğur Mumcu kavşağından aşağıya inecek. Böylece İstiklal Caddesi'ni taşıtlardan arındırıp raylı sistemi şehrin içerisine sokarak kent içinde çalıştırabilir miyiz, bunun düşüncesi içerisindeyiz" dedi.

OMÜ-Shell 31 dakika
Raylı sistemle ilgili çalışmaların ekim ayı ile birlikte çok büyük oranda tamamlanacağını da açıklayan Yılmaz, "Böylece vatandaşlarımız, üniversitenin hemen altından Shell kavşağına 31 dakikada ulaşabilecekleri bir ulaşım imkanına kavuşmuş olacak" diye konuştu.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım