Başkan Yılmaz, “5 Yıl Daha Samsun Halkının Hizmetkarı Olmaya Layık Görüldüm”

3 Aralık 2013 Salı | Haberler | |

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ‘Kendimi Samsun'un gencine, yaşlısına, özürlüsüne, çocuğuna yani Samsun halkının geleceğine dönük 'bir 5 yıl daha o insanlara git hizmetkarlık yap' diyen bir talimatı almış gibi hissediyorum’ dedi

Başkan Yılmaz, “5 Yıl Daha Samsun Halkının Hizmetkarı Olmaya Layık Görüldüm”

Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, AK Parti Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Tülay Bakır, Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni ve Cemal Yılmaz Demir ile AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş’ın da hazır bulunduğu AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini açıklamasının gurur verici olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, "Başbakanımızın benim adımı açıklaması çok gurur verici. O hakikaten Türkiye'nin yerel yönetimlerinde ki en önemli isimlerinden birisidir. Belediyeciliğin duayenidir. Onun nezdinde 4. kez Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmem benim için bir gurur vesilesidir. Ben kendisinin bu teveccühlerine layık olmam gerektiğini düşünüyorum. Allah bizleri muvaffak etsin, utandırmasın" diye konuştu.

Kendisini Samsun'a 5 yıl daha git hizmet yap talimatı almış gibi hissettiğini söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "'Ben şunu şunu yaptım. Samsun halkı beni seçti' demek doğru değildir. Mütevazi, bilgili ve dürüst olacaksınız. Konuştuğunuz ve söylediğinizin her zaman arkasında olacaksınız. Üreteceksiniz. İnsanların hayatlarını değiştirecek değişimlere imza atacaksınız. Üretmedikçe bir iş olmaz. Sadece dürüst olmakla da olmaz. Hata yapma riskinden korkmayacak ve çalışacaksınız. Kendimi bir 5 sene daha Samsun'un gencine, yaşlısına, özürlüsüne, çocuğuna yani Samsun halkının geleceğine dönük 'bir 5 yıl daha o insanlara git hizmetkarlık yap' diyen bir talimatı almış gibi hissediyorum" şeklinde konuştu.

"ÇOK ÇALIŞACAĞIM İÇİN KAZANACAĞIMA İNANIYORUM"

Samsun'daki yerel seçimlerde rakiplerinin olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "Yerel seçimlerde tabii ki rakiplerim var. Hiç bir zaman kimse kendisini 'benim alternatifim yok' gibi düşünmemelidir. İnsan başarıya kilitlenmeli. Böyle bir şey yapmamak ve düşünmemek lazım. Ben, seçim sandıkları açılıp da sonuçlar ortaya çıkıncaya kadar, seçim için yapılması gereken bütün çabaların ortaya konulması gerektiğine inanıyorum. Bu seçim yeni bir yasayla hayata geçirilecek. 6360 sayılı Yasa partimizin son aylarda çıkarttığı bütün kent ana merkezinin sınırlarının dışına çıkan, bütün il sınırlarını kapsayan bir yasadır. Bu, 'Samsun'un şimdi bin tane mahallesi var' demek. Bin tane mahallenin hepsinde insanlarla yüz yüze geleceğiz. Bunu da yaparız ve yaptıktan sonra da 'her şey nasip' deriz. Yapılması gerekenler eksiksiz yapılmalıdır. Benim 4. dönemim olacak. Ben bütün seçimlerde bu performansı ve anlayışı kullandım ve kazanan ben oldum. Kazandım ve inşallah artan oranda kazanacağım. Ben çok çalışacağım için kazanacağıma inanıyorum. İnsanlar benim bu çabamın sonucunu takdir edecek ve beni seçecekler diye düşünüyorum."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan aldıkları talimatları bu seçimlerde yerine getireceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz açıklamasını şöyle tamamladı: "Ülkemizde 30 tane Büyükşehir oldu. Biz, 30 tane büyükşehir belediyelerini kazanan bir parti olmak istiyoruz. Allah'ın izniyle bu mücadeleyi veriyoruz. Sayın Başbakanımız aday adaylığı sürecinde inanılmaz bir performans sergiliyor. Geceleri 02.00'lere kadar çalışıyor. Sorgulamalar, toplantılar, anketler, temayül yoklamaları gibi çalışmalar sonucu adaylar belirleniyor. AK Parti ve Başbakanımız adaylarını böyle bir titizlikle belirliyor. Adaylar açıklandıktan sonra da çağırıp kulağımıza, 'Adam adama mücadele edeceksiniz. Birlik ve beraberlikle çalışacaksınız. Milletvekiliyle, il başkanıyla, belediye başkanıyla, parti teşkilatlarının bütün mekanizmaları harekete geçirerek, bu seçimde bu güne kadar elde ettiğiniz başarıların çok fevkinde bir başarıya elde etmek istiyoruz' diyerek talimat veriyor. Biz de o talimatın gereğini bu seçimlerde yapacağız."


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım