Başkan Yılmaz, “samsun'u 2019'a Hazırlamak İstiyorum”

3 Aralık 2013 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 4.kez başkanlık yapmaya aday olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, adaylığının kesinleşmesinden sonra Cihan Haber Ajansı'na (CHA) açıklamalarda bulundu...

Başkan Yılmaz, “samsun'u 2019'a Hazırlamak İstiyorum”

2014-2019 döneminin Samsun’a hizmet anlamında kendisi için farklı bir önem taşıdığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Yasası ile birlikte 17 ilçe 980 mahallede büyük, farklı bir değişim ve dönüşüm süreci başlatacaklarını kaydetti.


2014-2019 döneminde Samsunlulara bir kez daha hizmet etme şansı yakaladığı  için büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Dikkat ederseniz yeni dönem belediye başkanlığım Samsun için önemli bir tarihi kapsıyor. Allah nasip ederse Samsun’u, 19 Mayıs 2019’a taşıyan belediye başkanı olacağım. 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümü olan 2019, Türkiye’nin bütün şehirleri için önemli ama Samsun için önemi çok daha farklı. Nasıl ki her 19 Mayıs Bayramı Samsun’da farklı kutlanıyorsa, 2019'da Samsun, çok farklı bir şehir olacak. Ülkemizin 2023 vizyonu ve Samsun’un da, 2019 vizyonu var. Bu vizyonun fotoğrafını, öngörülerini ve projeksiyonlarını önümüzdeki günlerde daha net ortaya koyacağız.” dedi.

"EN ÜCRADAKİ MAHALLE, ŞEHİRDEKİ YAŞAM KONFORUNA KAVUŞACAK"

Samsun’un Büyükşehir Yasası ile 17 ilçe ve mahalleye dönüşecek 980 köyüyle topyekûn değişip gelişeceğini ifade eden Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Şehir merkezindeki bir mahallede oturan bir vatandaş hangi imkanlardan yararlanıyorsa, belediye hizmetlerini alıyorsa, mahalle olacak 980 yerleşim yeri de aynı yaşam konforunu, aynı yerel yönetim hizmetlerini talep etme hakkına sahip olacak. Bu çok büyük bir vizyon ve yeni bir yerel yönetim anlayışı. İnşallah önümüzdeki günlerde bu projeksiyonların somut çıktılarını paylaşacağım. Ama bunların çoğu muhakkak ki, merkezi hükümetin imkanları ile olacak. 2019 hedeflerine giden süreçte, merkezi hükümet ve yerel yönetim imkanlarını bütünleştireceğiz. Çünkü artık 17 ilçeyi kapsayan ölçekte hizmet vereceğiz. Samsun artık doğu-batı istikametinde Akçay’dan Kanlıçay’a kadar 200 kilometrelik, güneyde de Vezirköprü’nün en uzak köylerini içine alacak 150 kilometrelik derinliği de olan 1 milyon hektarlık, 10 bin kilometrekarelik bir şehir. Samsun’u artık böyle anlıyoruz.” şeklinde konuştu.

"TAKDİR EDECEK SAMSUN HALKIDIR"

Halkın desteğini ve oyunu artırarak 4. kez başkan seçilmeyi hedefleyen Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, kendisine gösterilen teveccühe layık olmaya çalıştığını vurguladı. Samsunluların desteğini 30 Mart seçiminde de artırarak göstereceğine inandığını belirten Yılmaz, “Bana yönelik bir teveccüh yıl ve yıl giderek artan oranda devam ediyorsa, bu çok güzel. Ben sonuçta bir faniyim ve insanım. Olumlu veya olumsuz yanlarım da vardır. Ama Samsun halkı çok kadirbilir, kıymet bilirdir. Herkes gibi benim de zaaflarım vardır ama Samsun halkı benim olumlu yanlarımı da, olumsuz yanlarımı da hiçbir ön yargı ve hiçbir suni müdahale olmaksızın, bütün açık yürekliliği ile ortaya koyuyorsa, bu Samsun halkının ne kadar objektif değerlendirme potansiyeline sahip olduğunu gösterir. Öngörüsü ile kendisini cilalayıp parlatan, işi insanların değer yargılarının üzerine bir takım suni empozeler koyarak insanları olmayan oranda pompalayan anlayışların tümünün ne kadar geçersiz olduğunu ortaya koymuştur. Takdir edilecek kesim, gerçek boyutlarıyla, gerçekten var olan değerleriyle tarif edip değerlendirebilen Samsun halkıdır. Halkımızın bize yönelik bu teveccühünün giderek artan oranda sonuç çıkaracağını, seçimden sonra göreceğimize yürekten inanıyorum. Hakikaten de Samsun’u bugün bulunduğu konumdan daha iyi bir konuma götürmeye dönük olan, halkımızın bizimle ilgili oluşmuş olan inancı ve güvenine layık olmaya çalışıyorum, bunu en güzel şekilde büyütüp geliştirmek için daha fazla gayret sarf edeceğim.” ifadelerini kullandı.

 


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım