Başkan Yılmaz, Golden Körfez Restaurant'ta Partililerle Bir Araya Geldi

19 Temmuz 2010 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ülke hizmetinde görev alan kişilerin 'ben' yerine 'biz' demesi gerektiğine dikkat çekerek, referandumun Türk demokrasisinin geçireceği bir evrim olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz, Golden Körfez Restaurant'ta Partililerle Bir Araya Geldi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ülke hizmetinde görev alan kişilerin 'ben' yerine 'biz' demesi gerektiğine dikkat çekerek, referandumun Türk demokrasisinin geçireceği bir evrim olduğunu söyledi. Golden Körfez Restaurant'ta partililerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, 22 Ağustos'ta Başbakan'ın Samsun'a geleceğini hatırlatarak, "12 Eylül'de gerçekleştirilecek referandum için yapılacak şehir mitingi için Başbakan'ı ağırlayacağız." dedi. Yılmaz, "Biz de büyükşehir olarak gerek teknik düzeyde gerekse siyasi düzeyde hazırlıklarımıza başlayacağız. Demokrasi insan hizmeti için yapılmış, insanlarının yönetimi için en gelişmiş yönetim biçimidir. Türk demokrasisi de, dünya demokrasileri gibi dünya da demokrasinin gelişmesi yönünde verilmesi gereken güzel örneklerini veriyor." diye konuştu.
Referandum Türk demokrasisinin geçireceği bir evrim olarak nitelendiren Yılmaz şunları söyledi: "Daha güzele, daha iyiye gitmek arzusunun toplumda ortaya çıkardığı heyecanın dışa vurumudur. Yapılacak olan referandum da 'hayır' diyebilmek için, 'ben toplumun daha gelişmesini, özgürleşmesini, demokratikleşmesini, toplumun kendi kendini idare etme reflekslerinin, daha demokratik bir toplum olma yönündeki heyecanın karşısında durmak istiyorum arkadaş. Ben bunun olmasını istemiyorum' demesi lazım. Referandum, toplumu daha çok geliştirecek, toplumu daha çağdaş, daha uygar düzeydeki toplumların seviyesine götürecek bir modeldir."  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra AK Parti Atakum İlçe Başkanı Hüseyin Dereli, Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce ve Çınarcık Belediye Başkanı Nihat Soğuk, AK Parti Kadın Kolları ve birçok partili katılımıyla tamamlanma aşamasında olan hafif raylı sistemi gezerek incelemede bulundu.

Raylı sistemin 40 milyar TL"lik bir değeri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, 10 Ekim"de raylı sistemi hizmete geçireceklerini söyledi. Şuana kadar gelen tren sayısının 7 olduğunu kaydeden Yılmaz, 8. trenin de önümüzdeki günlerde geleceğini ifade etti. Canik, Tekkeköy ve İlkadım bölgelerinde projeleri biraz askıya aldıklarını anlatan Yılmaz, ""Raylı sisteme ağırlık verdik. Bu sistemin 10 kilometresi 25 bin dolar yapıyor. Merkez ilçeler darılıyor, güceniyor, hafif raylı sistem çalışmaları ne zaman bitecek diyor. Merkez ilçeler bu sistemi kıskanıyor"" diye konuştu.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım