Gyoder, Gelişen Kentler Zirvesi’ni Samsun'da Gerçekleştirecek

15 Ekim 2013 Salı | Haberler | |

Türkiye’nin güçlü potansiyel barındıran kentler ve bölgelerini, bu kentlerdeki gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak amacıyla ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni hayata geçiren GYODER, Zirve’nin 5’incisini Samsun’da düzenlemeye hazırlanıyor...

Gyoder, Gelişen Kentler Zirvesi’ni Samsun'da Gerçekleştirecek

 

GYODER Başkanı Aziz Torun ve GYODER Yönetim Kurulu’ndan oluşan bir heyet, Gelişen Kentler Zirvesi’ni Samsun’da düzenlemek için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, daha önce Bursa, Konya, Gaziantep ve İzmir’de düzenlediği Gelişen Kentler Zirvesi’nin 5’incisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde 6-7 Kasım 2013 tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirecek.

Gelişen Kentler Zirvesi için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanını ziyareti kapsamında görüşlerini dile getiren GYODER Başkanı Aziz Torun; “GYODER olarak 2010 yılından bu yana ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni düzenliyoruz. Amacımız; Türkiye’nin sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden ibaret olmadığını, Anadolu’da her anlamda potansiyel barındıran, bölgelerimiz ve şehirlerimiz olduğunu göstermek. Bu kentlerin ve çevresinin hem güçlü potansiyellerini hem de özellikle gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak ve yatırım yapılmasına destek olmak istiyoruz. Bu kapsamda Gelişen Kentler Zirvesi’nin 5’incisini, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla her geçen gün değeri ve önemi artan Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehri Samsun’da gerçekleştirilmesini arzu ettik. Bu amaçla; yerel yönetimlerin işbirliğini alarak düzenlediğimiz Gelişen Kentler Zirvesi’ni Samsun’da hayata geçirmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ettik ve detayları görüştük. Kendisi heyecanla ve istekle iş birliği teklifimizi kabul etti. Milli mücadelenin başladığı önemli bir liman kenti olan Samsun son yıllarda şehircilik anlamında da çok önemli projelere imza atıyor. Bu kapsamda Gelişen Kentler Zirvesi’nin Samsun’da gerçekleşecek olmasının bölgenin öneminin ve potansiyelinin ortaya çıkmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise; "GYODER tarafından hayata geçirilen "Gelişen Kentler Zirvesi"nin Karadeniz'in en büyük ve Türkiye'nin de en hızlı büyüyüp gelişen kentlerinden olan Samsun'da yapılması ve bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Özellikle kentsel dönüşüm atılımlarının ön planda olduğu ve adeta bu konuda Türkiye genelinde bir seferberlik yaşandığı göz önüne alınırsa bu zirvenin ve sonuçlarının oldukça önemli olduğu açıktır" dedi.

Gyoder, Gelişen Kentler Zirvesi’ni Samsun'da Gerçekleştirecek

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım