Başkan Yılmaz'dan Rize’de Siyaset Dersi...

6 Ekim 2013 Pazar | Haberler | |

Rize Ak Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen siyaset akademisi’nin bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu..

Başkan Yılmaz'dan Rize’de Siyaset Dersi... Rize AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen Siyaset Akademisi’nin bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.
AK Parti Genel Merkezi tarafından koordine edilen ‘Siyaset Akademisi’ ikinci haftasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konuşmacı olarak Rize’ye geldi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen akademide Yılmaz “Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” konulu konferans verdi.
Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa yaklaşık 300 kişi katıldı. Üç dönemdir Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yürüttüğünü belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz “Bu dönemler içinde yaşadığım tecrübeleri, aldığım notları sizlerle paylaşmak için buradayım. Siyasette olması gereken özellikleri sizlere aktarmaya çalışacağım" dedi.
"Siyaseti ben hayatın içinde öğrendim" diyen Yılmaz "Başlıca bilmemiz gereken kural iletişimdir. İletişim yaşamın öyle ayrılmaz bir parçasıdır ki her düşüncemizin her davranışımızın ve ilişkilerimizin ardında isteyerek ya da istemeyerek alıp verdiğimiz iletiler vardır. İletişim sadece sözlü yazılı ileti ve dilden ibaret değildir. İletişimde ilk dakika ve ilk izlenim çok önemlidir. İnsan davranışları diğer insanlar üzerinde yaratılan ilk izlenim sonrasında şekillenir. İletişimde tekrarlanamayacak tek şey ilk izlenimdir. Bu süreyi bilinçli bir şekilde kullanmak karşımızdakiler üzerinde istediğimiz düşünce izleniminin doğmasına imkan verir” diye konuştu.

Başkan Yılmaz'dan Rize’de Siyaset Dersi...

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım