Başkan Yılmaz,

1 Ekim 2013 Salı | Haberler | |

Canik ilçesinde yapımı devam eden katlı yol için Samsun İdare Mahkemesi’nin verdiği ‘iptal’ kararı üzerine olağanüstü toplanan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, viyadüğün imar planına işlenmesini oy çokluğu ile kabul etti...

Başkan Yılmaz,Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2013 yılı Eylül ayı olağanüstü toplantısında, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın 25.09.2013 tarih ve 2674 sayılı Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Canik ilçesindeki viyadüklü yolun plana işlenmesi teklifi ilk önce komisyonda, daha sonra da mecliste 7 ret ve 1 çekimser oya karşın 11 evet oyuyla kabul etti.
Oylamanın ardından söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Dünyanın birçok ilinde bu tür şehir içinden geçen yapılar mümkün mertebe bir kütle olarak üstte değil, altta olması tercih edilir. Çünkü şehir insanı hayatının konforu için vazgeçilmez de olsa fiziki objelerin doğanın ve güzelliklerin ortaya koyduğu güzelliklerin dışında insan eliyle yapılmış olan kütleleri yerin altına gömmeyi tercih ederler. Ama bir fayda-maliyet kavramı da vardır. Bu güzelliğin yanında bunun oluşturduğu bir bedelde vardır. 16 sene önce yine burayı viyadük ile geçmeye dönük bir proje hazırlamıştık. 16 senedir Samsun bu olayla ilgili problemi halen çözemedi. En son 2 - 3 sene önce burada bir çözüme gidilme kararı alındı. Burada biz viyadük yerine battı-çıktı köprüleri, deve boynu veya kısa ölçülü viyadükler yapma üzerinde de çok görüştük ama en sağlıklı çözümün şu anda yapılan viyadük olduğuna karar verildi. İlk defa viyadük bizim şehrimize yapılmıyor. Dünyanın her yerinde viyadük var. Viyadük biz heves ettiğimiz için değil, buradaki konumun içinde bulunduğu özel jeolojik ve topografik durumu ile ihtiyaç olduğu için yapılıyor. Bittiği zaman ‘ne kadar anlamsız, ne kadar gereksiz bir şekilde bir takım değerlendirmelerle bir şeyler söylemişiz’ diyeceksiniz. Viyadük, Kurban Bayramı arifesinde hizmete alınacak” diye konuştu.


Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım