Başkan Yılmaz, Vezirköprü’de Festivale Katıldı

30 Eylül 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediyesi ve belde belediyelerin işbirliğiyle düzenlenen ‘10. Kültür Sanat Doğa ve Turizm Festivali’ne katıldı

Kunduz Ormanı'nda yapılan festivale Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Vezirköprü Belediye Başkanı İ. Sadık Edis, belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Festivalde 200 güreşçinin katıldığı güreşlerde Alirıza Kaya ile finale kalan Recep Kara,rakibini yenerek başpehlivanlığı elde etti. Güreşlerde 210 bin lira ile ağalığı Bilal Acar kazanarak festival ağası oldu.
Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı yaptığı konuşmada, "Vezirköprü Kunduz Festivali, bölge için ayrı bir önem arz ediyor. Burası gelecekte hem festivallerin yapıldığı anlamda hem de sportif tesislerin kazandırılmasıyla birlikte ayrı bir önem arz edecek" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da "Ben Kunduz Ormanları'nı bölgemizin çok nadide bir mücevheri gibi görüyorum. Bütün dünyada büyük şehirlerin açmazı rutubettir ve rutubet insan sağlığı üzerinde zararlı bir etki yapar. Özellikle yaz aylarında insanlarda eklem sorunları başlar. İşte bütün bu olumsuzluklarla mücadelede doğa güzelliğinin dorukta olduğu burada olan klima, problemlerin çözümüne çok katkı sağlar. Burası bir fizyoterapi ve sağlık merkezi de olabilir, burası bir spor merkezi olabilir, burası sağlık ve turizme hizmet etmek üzere potansiyel bir alan olarak düzenlenebilir ve düzenlenecektir. Vezirköprü Belediye Başkanımız ile birlikte buralara yapılabilecek olan bütün hizmetler devam edecek" şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, Vezirköprü’de Festivale Katıldı
Başkan Yılmaz, Vezirköprü’de Festivale Katıldı
Başkan Yılmaz, Vezirköprü’de Festivale Katıldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım