Başkan Yılmaz'dan Hizmet Gezisi

15 Temmuz 2010 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye-İş Sendikası Samsun Şube yönetimi ve üyelerine yönelik hizmet gezisi düzenledi.

Başkan Yılmaz'dan Hizmet GezisiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye-İş Sendikası Samsun Şube yönetimi ve üyelerine yönelik hizmet gezisi düzenledi.
Gezide açıklama yapan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, kenti geleceğe taşımak için geceli gündüzlü çalıştıklarını belirterek, "Sahil kentinde şehir denize arkasını dönmemelidir. Şehir insanı artık deniz kenarında gezer oldu. Bundan sonra ise Samsun halkına denizi kullandıracağız. Samsun halkı denizi yaşayacak. Deniz taşıtları alacağız, gemiler alacağız. Denizi ulaşımda da kullanmayı düşünüyoruz. Bunun için çalışmalara başladık. Deniz taşıtları alalım belli bir süre ücret de almadan bu işe başlayalım. İlk aşa bu olacak. İkinci aşa da daha profesyonelce denizi ulaşım da kullanmak istiyoruz" dedi. Samsun'u modern ve çağdaş bir şehir haline getirmek için çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "Samsun sahil yolu 24 kilometre uzunluğundadır. Bunun 10 kilometresini dekore ederek Samsunluların hizmetine kazandırdık. Sahildeki her şeyde bizim el emeğimiz ve göz nurumuz vardır. Sahili bu haline getirmek için çok mücadeleler verdik. Bu mücadelelerde çeşitli art niyetli kişiler bizlere direndiler. Yorulduk ama güzel bir ürün ortaya çıktı. Yorulmadan iyi bir ürün ortaya çıkmıyor. Bir hizmet ancak yorulma ile gerçekleşiyor. Uğrunda yorulmayıp, mücadele verilmeyen bir hizmet sonuçta size bir zevkte vermiyor. Samsun'u daha da geliştirmek için mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu. Samsun'un çok güzel bir şehir olduğunu kaydeden Yılmaz, "Samsun doğasında güzelliği olan bir şehir. Üstünü temizleyin ona bir çeki düzen verip, ona bir makyaj yaparak onu açığa çıkarıyoruz. Samsun'a Modern bir Balık Pazarı kazandırdık. Temiz ve hijyenik bir Balık Pazar'ını Samsunluların hizmetine sunduk. Samsun'u modern bir itfaiye binası kazandırdık diye konuştu. Samsun Raylı Sistemi'nin çok büyük bir proje olduğunu söyleyen Yusuf Ziya Yılmaz, "Raylı Sistem Projesi'ne 108 milyon euro harcayacağız. Raylı Sistemi kredi ile yapıyoruz. Hazine garantileri aldık. Bunlar için kat edilmiş olan mesafe çok büyüktür. Bir aksilik olmazsa Raylı Sistem Projesi'ni 10 Ekim 2010'da hizmete sokacağız. Samsun'a 3 tane çok modern plaj kazandırdık. Vatandaşlarımız cüzi bir ücret ödeyerek burada gönül rahatlığı içinde denize girebiliyor" şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz, hizmet gezisinde sırasıyla Sahil Yolu, Bandırma Müze Gemi, Batı Park rekreasyon alanı ve Raylı Sistem güzergahını gezdirdi. Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit, hizmet gezisinin kendileri açısından çok faydalı geçtiğini ifade etti.
Başkan Yılmaz'dan Hizmet Gezisi
Başkan Yılmaz'dan Hizmet Gezisi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım