Dansçılara Veda Yemeği

22 Ağustos 2013 Perşembe | Haberler | |

Mısır’da yaşanan katliamlar nedeniyle son bölümleri iptal edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi 32. Uluslararası Halk Dansları Festivali'ne katılan dansçılara veda yemeği düzenlendi.

Dansçılara Veda Yemeği

Büyük Samsun Oteli’nde düzenlenen veda yemeği Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan ve dansçılar katıldı.
Düzenlenen sade yemeğin ardından festival için katılan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve Şube Müdürü Ahmet Ayan tarafından dansçılara katılım belgesi, fotoğraf albümü ve plaket verildi.
32. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin Mısır’da yaşanan üzücü hadiselerden dolayı iptal edildiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, “Oradaki katledilen kardeşlerimize karşı kayıtsız kalamazdık. Bu akşam sadece bir veda yemeği ile arkadaşlarımızı uğurluyoruz. Umuyorum ki dünya bizim buradaki mesajımızı alır. Sevgi ile, kardeşlik ile, barış ile bir arada birlikte mutlu yaşar diye ümit ediyoruz. Bu bir dans festivali değil, bu bir halk oyunları, halk kültürlerinin, ülke kültürlerinin bir arada neleri paylaşabileceklerini göstermeleri için düzenlemiş olduğumuz bir festivaldi. Onların giyimleri, kuşamları, yaşam şekilleri, onların insana bakış açıları bizim bu festivalimize nasıl bir renk katabilirdi bunun için düzenlemiştik. Ama her şartta bunu iptal etmemiz gerekiyordu, duyarsız kalmamamız gerekiyordu ve bu yüzden iptal edildi. Bu akşam da çok güzel bir yemek ile onları uğurluyoruz” dedi.

Dansçılara Veda Yemeği
Dansçılara Veda Yemeği
Dansçılara Veda Yemeği
Dansçılara Veda Yemeği

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım