Kktc Cumhurbaşkanı’nın Kızı, Engelli Plajına Hayran Kaldı

21 Ağustos 2013 Çarşamba | Haberler | |

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı Gençay Eroğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı’na hayran kaldı.

Kktc Cumhurbaşkanı’nın Kızı, Engelli Plajına Hayran Kaldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 32. Uluslararası Halk Dansları Festivaline katılan KKTC’nin dansçıların dün akşam düzenlediği “Kıbrıs Türk Gecesi”ne davetli olarak katılan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı ve aynı zamanda KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Daire Başkanı Gençay Eroğlu, gösteri öncesi Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı’nı gezdi.
Gezi boyunca Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı ve aynı zamanda KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Daire Başkanı Gençay Eroğlu’na bilgi verdi. Eroğlu da kampı çok beğendiğini ve Kıbrıs’a gittiğinde bunun örneğini KKTC’li hükümete sunacağını söyledi.
Avrupa’da başka bir örneği olmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı’nı çok beğendiğini belirten KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Daire Başkanı Gençay Eroğlu, “Geçen akşam burada bana gençlere yaptığımız hizmetlerden dolayı ödül verildi. Bu beni çok mutlu etti. Çünkü Samsun’da böyle bir ödülü almak bir ayrıcalık ve büyük bir gurur verici olaydır. Çünkü buram buram Atatürk kokan ve Atatürk’ün ayak bastığı bu şehirde ve Milli Mücadelenin başladığı bu şehirde bu ödülü almak benim için bir ayrıcalıktır” dedi.
Engelli kampını çok beğendiğini ifade eden Eroğlu, “Bu tesisi bugün gezdim. Burası aldığım bilgilere göre de Türkiye’de ve dünyada bir benzeri yok. Engelli vatandaşlarımıza çok güzel bir hizmet yapılmış. Engelsiz yaşamı sunmak ve onlara engelsiz bir tatil sunmak çok önemli. Çünkü bende yakınan engelli gençlerimizin ve yaşlılarımızın ne tür zorluklarını biliyorum. Kız kardeşimde tekerlekli sandalyede ve bu tür olanaklardan yoksun. Bir yere gitmek istediği zaman hep engelle karşılaşıyor. Dolayısıyla burada bu hizmetin yapılması ve Türkiye’nin her yerinden buraya engelli gençlerimizin gelmesi çok önemli ve çok büyük bir hizmettir. Burada emeği geçen herkesi kutluyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetleri çok büyük. Daha önce geldiğimde de gelişmeler vardı ama her geçen gün daha da geliştiğini görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah bunların devamı Türkiye’nin diğer yerlerinde de olur. KKTC’de de olur. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile sohbetimizde bizim de gençlik kamplarımızda sosyal sorumluluk projelerimiz oluyor. Bu projeler kapsamında bir tanesi de engelli gençlere 1 hafta sonu geçirmek ve onlara olanaklar sağlamak. Buraya da getirebileceğimizi söylediler. İnşallah KKTC’den de buraya engelli gençlerimizi getireceğiz, hatta kız kardeşimi de seve seve getiririm. Burada çok mutlu olacaklarından eminim. Burada engelliler havuza girebiliyorlar. Burada çok güzel bir ortam var. Bunu KKTC’ye gidince bu örneği yetkililere alıp götüreceğim ve eminim ki duyarlı olacaklardır. Bunun bir örneği daha yok ve gezdiğimiz hiçbir yerde de yok” diye konuştu.

Kktc Cumhurbaşkanı’nın Kızı, Engelli Plajına Hayran Kaldı
Kktc Cumhurbaşkanı’nın Kızı, Engelli Plajına Hayran Kaldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım