Dansçılar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

15 Ağustos 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 32.si düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne katılan ülkelerin dans grupları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Dansçılar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

14 ülkeden yaklaşık 600 dansçı festivalin ikinci günü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret sonrası Bosna Hersek’in Brçko şehrinin yerel televizyonu olan ADC televizyonuna İngilizce demeç veren Başkan Yılmaz, Halk Dansları Festivali’nin çok büyük bir organizasyon olduğunu belirterek, “Şu anda Türkiye ile birlikte 14 tane katılımcı ülkemiz gelmiştir. Bundan büyük mutluluk duymaktayız. Dün gecede gördüğünüz gibi tüm gruplar etkileyici bir bütünlük birliktelik içindeydi. Farklı renkler, kültürler ve millerden katılımcılar bir arada ve el eleydi. Böyle bir festivali 32 yıldır düzenlediğimiz için büyük mutluluk duyuyorum. Bu yıl festivalimiz daha büyük ve daha iyi organize edildi. Umut ediyorum ki, önümüzdeki 2 hafta boyunca hep birlikte çok güzel vakit geçireceğiz” dedi.
Brçko şehri ile 3 yıldır kardeş şehir olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Brçka'da Samsun'daki gibi uluslararası bir organizasyon düzenlenmesi durumunda kardeş şehir ilişkilerimizin güçlenmesi için mutlaka ziyaret edeceğim. Arkadaşlarımı ve ekibimi yollayacağım. Aynı zamanda kardeş şehir olarak başka türlü faaliyetlerimizi de geliştirmeliyiz. Örneğin sanayi, ticaret ve turizm gibi alanlarda pek çok işbirliği yapmalıyız. Yalnızca halk dansları değil sanayi, ticaret ve turizm gibi alanlarda faaliyetlerimizi arttırarak geliştirmeliyiz. Umut ediyorum ki, bu organizasyonda olduğu gibi gelecekte de birlikte sevinç içinde nice organizasyonlar kutlayacağız” diye konuştu.

Dansçılar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Dansçılar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Dansçılar, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım