Başkan Yılmaz: Empati Yeteneğimiz Zayıf

18 Temmuz 2013 Perşembe | Haberler | |

AKS TV Genel Yayın Koordinatörü Sinan Sallabaş'ın sunumuyla ekranlara gelen Samsun'un Nabzı programının bu haftaki konuğu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.

Başkan Yılmaz: Empati Yeteneğimiz Zayıf

Başkan Yılmaz, Sallabaş'ın sorularını içtenlikle yanıtladı ve hem Samsun adına hem de Türkiye adına önemli açıklamalar yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kampı'nda gerçekleştirilen programda öncelikle  Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kampı'ndan bahsedildi.

Başkan Yılmaz, Engelli vatandaşlarımızla ilgili son yıllarda yükselen bir değer var bizlerde bu değerleri göz önüne alarak ve artık empati yaparak böyle bir çalışma yaptık dedi ve Türk halkı olarak empati yeteneğimizin zayıf olduğunu dile getirdi.

'MAVİ IŞIKLAR PROJESİ' FİKRİ NASIL OLUŞTU

Başkan Yılmaz, Engelli bir vatandaşın ona, 'Siz plajlarda gezerken güneşlenirken bizlerin o tekerlekli sandalyelerle plajlarda nasıl gezeceğimizi düşünüyor musunuz?' şeklindeki sorusundan çok etkilendiğini ve sonrasında böyle bir projenin hayata geçirildiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili şöyle devam etti: plajlarımıza yaparken düşündük ki eden sadece engelli vatandaşlarımızın denize gireceği hatta kalabilecekleri ve hatta bir fizyoterapist eşliğinde kalabileceği bir yer olmasın ve şimdi vatandaşlarımız buradan faydalanabiliyor bende onları  gördükçe mutlu oluyorum hatta her gün olmasa bile iki günde bir burayı arayarak doluluk oranını soruyorum istiyorum ki daha çok insan buradan faydalanabilsin.

Başkan Yılmaz, ayrıca bu tesisin yurtdışında da dikkat çekeceğini düşündüğünü söyledi.

"BİR TELEFON İLE YARARLANABİLİRSİNİZ"

Başkan Yılmaz buraya ulaşımında kolay olduğunu şu sözlerle ifade etti: Bir telefonla sizi özel otobüsle evinizden alıp istediğiniz zaman evinize teslim ediyorlar bu konuda da ciddi çalışmalar var. Sallabaş ise "Bu konudan bahsetmişken sevgili Necati Dündar'ın engelliler için yeni bir sistem geliştirdiğini  söyledi.

"SAMSUN'UN BİR DEĞERİ OLMALI"

Programda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın geçtiğimiz günlerde STSO'da yaptığı sunum da konuşuldu. Yılmaz konu ile ilgili olarak Samsun'un bir kimliği olması gerektiğini söyledi.   Samsun şehri bir şehirde olması gereken donanımları tamamlıyor diye Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: Yol, alt yapı, atık su tesisi, müzeler, çöplerin bertaraf edilmesi, modern yaşam alanları... Yaşam için gerekli olan materyaller ve bunlar zaman içinde planlı bir şekilde gereğini yerine getirecektir. Bütün bunların dışında başka bir şehirden bu şehre giren biri Samsun'da diğer şehirlerden farklı bir şey görmeli  başka bir estetik görmeli bir tema olması lazım..

SAATHANEDEKİ HER ESNAF, ŞEHİR HALKININ HAKKINI GASP EDİYOR"

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Saathane çalışmalarıyla ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı: Biz kimsenin işini ticaretini kurulmuş düzenini  bozmak onu mağdur etmek durumunda değiliz  ama onlarda şehri mağdur etmeye hiç yetkili değiller  Saathanedeki her esnaf şehir halkının hakkını gasp ediyor. Saathane'den bir tane araba karşıdan karşıya geçemiyor şuan. Bir yangın olduğunda bir metre kare alanı kurtaramayız orada onun için burayı boşaltıp temizleyip düzgün bir alana döndürmeliyiz diyen Yılmaz'ın görüşlerini belirttiği bir diğer konu da bu yıl 1.si düzenlenen Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali oldu Yılmaz bu festivalin Samsun'a getirisinin büyük olacağını ifade etti.

"SAMSUN HALKININ HİZMETİNDEYİM"

Programda son olarak Yusuf Ziya Yılmaz'ın yeniden başkan olup olmayacağı konusu konuşuldu. Başkan Yılmaz, Sallabaş'ın sorusu  üzerine yeniden Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını bir kez daha dile getirdi. "Samsun halkının hizmetindeyim"dedi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım