Rusya’dan Gelen Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

26 Haziran 2013 Çarşamba | Haberler | |

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) ev sahipliği yaptığı Türk-Rus İş Forumu’na katılmak üzere Samsun’a gelen ve içlerinde kardeş şehir Novorossisk’ten de temsilcilerin bulunduğu Rus misafirler Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Rusya’dan Gelen Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Ziyaret sırasında söz alan Novorossisk Belediyesi Dış İlişkiler Danışmanı Pokusaev Pavel Mıhaylovıch, Türkiye ziyareti öncesinde dünya basınında İstanbul Gezi olayları ve ülke genelindeki gösterileri izlediklerini ve seyahat öncesinde ufak da olsa bazı endişeler yaşadıklarını dile getirerek, “Televizyonları izlerken olayların çok şiddetli bir şekilde olduğu izlenimi edindik. Ancak buraya gelince Samsun’u yeniden görüp Sayın Vali ve sizle görüşünce aslında hiç de öyle olmadığını gördük. Buradaki atmosfer hiç de öyle değil. Bu arada yeniden Samsun’da olduğumuz ve siz dostlarımızı gördüğümüz için çok mutluyuz” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da dost ve kardeş Novorossisk’ten gelen misafirlerine hoş geldin diyerek şunları söyledi: “Ben de sizleri yeniden Samsun’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kalkınma Bakanlığımız ve OKA desteğiyle yapılacak olan iş forumunun her iki ülke ve şehirlerimiz için faydalı olmasını diliyor ve ümit ediyorum. Bu arada sizleri bile az da olsa endişelendiren ve yabancı medyadan takip ettiğiniz gezi parkı olaylarının dünya kamuoyuna maalesef biraz çarpıtılarak ve biraz da abartılarak yansıtıldığını belirtmek isterim. Türkiye farklı ve yanlış bir imajla yansıtıldı. Herkesin farklı düşünceleri olabilir ve protesto gösterileri de her demokratik ülkede yapılabilir. Türkiye’de de herkes bu demokratik hakkını hukuk kuralları çerçevesinde özgürce kullanabilir. Daha 2 gün önce Başbakanımız binlerce kişinin katılımı ile bir miting düzenledi Samsun’da. Demokrasi ve düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülkede böyle bir demokrasi şölenini gerçekleştirebilir misiniz?”
Gerçekleştirilen ziyarete Mıhaylovıch’ın yanı sıra Novorossisk Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Julıa Rostovokova Iosıfovna, Novorossisk Gümrüğü Birinci Başkanı Alexander Trıfonov Valentınovıch, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliğinden yetkililer ile iş adamları katıldılar. Ziyaret sırasında misafirler tarafından Başkan Yılmaz’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

Rusya’dan Gelen Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Rusya’dan Gelen Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti
Rusya’dan Gelen Misafirler, Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım