Başkan Yılmaz'dan Omü-der Üyelerine Hizmet Gezisi

24 Haziran 2010 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (ÖMÜ-DER) üyelerine yönelik hizmet tanıtım gezisi düzenledi.

Başkan Yılmaz'dan Omü-der Üyelerine Hizmet GezisiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (ÖMÜ-DER) üyelerine yönelik hizmet tanıtım gezisi düzenledi. Başkan Yılmaz ilk olarak ÖMÜ-DER Başkanı Prof. Dr. Recep Tapramaz ve üyeler ile Sevgi Kafe’de kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından ÖMÜ-DER üyelerine projelerini gezdiren Yılmaz, “Sahilimizi gezilir bir hale getirdik. Sahilimizin daha önceki halini sizlerde biliyorsunuz. Sahil daha önce içi çamur ve balçık dolu bir halde idi. Buralar adeta kokuyordu. Burası bir sanayi limanı, bura da balık tutulabilen nadir bir yer haline getirdik. Önümüzdeki yıl bu sahil yolunu komple doğal taşlarla kaplayacağız. Batı şehirlerde imrendiğimiz yer haline getireceğiz. Bu yıl başlayacaktır. Raylı sistem güzergahındaki doğal taş kaplamaları nedeniyle vakit bulamadık” dedi.
Samsun batıda Dereköy’den doğuda da Çınarlık’a kadar uzanan 50 kilometrelik bir sahile, güneye de 10 kilometre derinliği olan bir sahil kenti olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Samsun son derece güzel bir coğrafyada bulunuyor. İnşallah bu büyüklükte bu ölçekte kentsel dokusunu da yerleştirmemiz gerekiyor. Bu şehir Karadeniz’in değil belki de Türkiye’nin yaşabilir şehirleri arasına girebilir. Samsun’u geliştirmek için çok mücadele ediyoruz. Mücadele etmeye de devam edeceğiz. Yaşardoğu Kapalı Spor Salonu’nu kaldıracağız. Cumhuriyet Meydanı’na kadar bir derinlik oluşacak. Şehirde çağdaşlık şehirde yaşamla, şehirde özenle ortaya çıkıyor. Buna çok dikkat ediyoruz” diye konuştu. Raylı Sistem Projesi’ni ekim ayında çalışır bir hale getireceklerini kaydeden Yılmaz, “15 Temmuz’dan itibaren hatta test çalışmaları yapacağız. Ağustos ayında ise daha yoğun bir şekilde test çalışmalarımız devam edecek. Trenin test çalışmaları artan oranda yoğunlaşacak. 10 Ekim 2010’da Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın katılımı ile de Raylı Sistem’i hizmete sokacağız” şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz, ÖMÜ-DER üyelerine sırasıyla Sahil Yolu, Tütün İskelesi, Raylı Sistem hattındaki çalışmalar, Batıpark rekreasyon çalışmaları ile Binicilik Tesisleri’ni gezdirdi.
Başkan Yılmaz'dan Omü-der Üyelerine Hizmet Gezisi
Başkan Yılmaz'dan Omü-der Üyelerine Hizmet Gezisi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım