Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tso’ya Ziyaret

21 Haziran 2013 Cuma | Haberler | |

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaretinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentte tüm kurum ve kuruluşlar arasında çok güzel bir senkron yakalandığını, bunun da çok önemli avantajlar sağladığını ifade etti.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tso’ya Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na iadeyi ziyarette bulundu. Başkan Yılmaz, mayıs ayı içinde yapılan seçimlerde Samsun TSO Meclis Başkanlığı’na seçilen Muharrem Durmuşoğlu ve üyelerin takdirini kazanarak ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na ekibiyle birlikte başarılı bir çalışma dönemi diledi.
Konuşmasında Samsun’da ortaya konulan birlikteliğe vurgu yapan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Hep birlikte inşallah bundan sonraki süreçte de daha güzel işler yapacağız. Bir kurumun, kuruluşun ya da şahsın hayatta başarılı olması için ilişki sermayesi ve iletişim kurma kabiliyeti çok önemli bir unsur. Ben, tüm kurum ve kuruluşlar arasındaki senkronu da ilişki sermayesinin içine koyuyorum. Şu anda Samsun’da tüm kurumlar ve kuruluşlar arasında hakikaten çok güzel bir senkron var. Bu şehrimiz için çok önemli. Ben uzun yıllar Samsun’da görev yapıyorum ama bu dönemi çok avantajlı olarak görüyorum. Geçmiş yıllarda bu kadar iyimserlik çizemeyebilirdik” dedi.
Samsun TSO’nun varlığının kent için önemine değinen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Sizlerin varlığını çok önemsiyorum. Sizlerin oluşturduğu sinerjinin, yansımanın çok pozitif olduğunu düşünüyorum. Böylesi bir ortamda birbirimizin eksikliğinden öte fazlalığımızdan nasıl yararlanacağımıza bakmalıyız. Bu şehir bizden çok şey bekliyor. Bu şehrin geleceğiyle ilgili sorumlular biziz. Samsun’da kültür hizmetleri, sosyal hizmetler, eğitim hizmetleri, altyapı hizmetleri büyük oranda bitiyor. Birkaç yıl içerisinde Samsun şehri için yapacağımız şeylerin artık rutine oturacağına inanıyorum. Bizim bundan sonraki yapacağımız en önemli şeyi, şehrimizin ihracatını artırmaya dönük vereceğimiz mücadeleyi görüyorum. Artık hep birlikte bunun uğraşı içinde olacağız. Samsunumuz gerçekten Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. İnşallah bundan sonra hep birlikte çok daha güzel işler yapacağız. Ben buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da, Yılmaz’ın düşüncelerine katıldığını ifade ederek, “Samsun’un kendi değerleri olan bir cazibe merkezi durumunda. Kozmopolitliği de buradan geliyor. Kentimizde çok güzel bir birliktelik yakaladık ve bunun meyvelerini de almaya başladık. Güç birliğimizi daha da artırarak, güzel şehrimize yakışanı yapacağımıza inancım tam. Sizin de ifade ettiğiniz gibi şu anda tek eksikliğimiz ihracatımızın istediğimiz seviyede olmaması. Bu konuda Oda olarak birçok çalışma yaptık. Son olarak da ihracat master planını hazırladık. Lojistikle ilgili önemli yol aldık. Fuar ve Kongre Merkezimizde artık sona geldik. Konaklama ihtiyacımız vardı. Ama son dönemde şehrimizde ardı ardına yapılan otellerle birlikte bu sorunumuzda inşallah kısa sürede sona erecek. Hep birlikte artılarımızı, eksikliklerimizi belirleyip, ihracatımızın artırılması için biran önce düğmeye basmalıyız. Şehrimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Kısa süre içinde de hak ettiklerine kavuşacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tso’ya Ziyaret

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım