Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı

20 Haziran 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD’nin Arkansas Eyaleti’nden gelen heyeti ağırladı.

Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı

Samsun’un kardeş şehri olan Little Rock şehrinin başkentlik yaptığı Arkansas Eyaleti’nden gelen ve içlerinde senatör ve milletvekillerinin de bulunduğu misafirler yaklaşık 1 saat Yılmaz’ın konuğu oldular.
Ziyaret sırasında söz alan Arkansas Eyalet Senatörü Ronald Caldwell, Samsun’a gelmeden önce böyle gelişmiş bir şehirle karşılaşmayı beklemediğini belirterek, “Sayın Başkan sizi gerçekten kutluyorum. Burası tahminlerimin ötesinde modern, gelişmiş ve güzel bir kent. Burada yaptıklarınız ve hayata geçirdiğiniz projeler oldukça çarpıcı. ABD’ye döndüğüm zaman herkese Türkiye’nin ve Samsun’un güzelliklerinden bahsedeceğim” dedi.
Başkan Yılmaz da başkenti kardeş şehir olan Arkansas Eyaleti’nden gelen misafirlerini konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Samsun için söylediğiniz güzel şeyler için teşekkür ederim. Aslında sadece Samsun da değil tüm Türkiye’de son 10 yıldır baş döndürücü bir gelişim ve değişim süreci yaşanıyor. Hızlı büyüyor ve hızlı değişiyoruz. İnanın belki bundan 10 yıl sonra Samsun’a geldiğinizde yine çok farklı ve değişmiş bir kentle karşılaşabilirsiniz. Büyük bir hizmet ve büyüme yarışının hiç durmadan koşan sporcuları gibiyiz ve hızımızı da her geçen yıl artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Yılmaz konuklarına Samsun’la ilgili bazı bilgiler aktardıktan sonra karşılıklı olarak hediyeler verildi.
Ziyarete Samsun Eski Milletvekili Birnur Şahinoğlu da katılırken ABD’li heyet şu isimlerden oluştu: Ronald Caldwell (Arkansas Eyalet Senatörü) ve eşi Brenda Caldwell, Ann Cornwell (Arkansas Senatosu Genel Sekreteri), George McGill (Arkansas Eyalet Milletvekili), Deborah Thompson Ferguson (Arkansas Eyalet Milletvekili), Edgar Scott Ferguson (Milletvekili Eşi), Carol Gordon (Milletvekili Eşi), Deborah Wyatt (Senato Bürokratı), Abdulrasit Avşar ve Mehmet Ulupınar.

Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı
Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı
Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı
Başkan Yılmaz, Abd’li Konuklarını Ağırladı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım