Yeni Tramvayların İmalatı Hızla Devam Ediyor

19 Haziran 2013 Çarşamba | Haberler | |

Samulaş A.Ş. Genel Müdürü Akın Üner ve Mekanik Bakım Şefi A. Erdal Meriç, yeni satın alınan tramvayların üreticisi CNR firmasının tesislerinde yürütülen çalışmaları denetlemek için gittikleri Çin Halk Cumhuriyeti’nden döndüler.

Yeni Tramvayların İmalatı Hızla Devam Ediyor

Yaptıkları 5 günlük ziyareti değerlendiren Samulaş A.Ş. Genel Müdürü Akın Üner, “İmalat aşamasında bulunan 5 tramvayımızın yüklenicisinin Tangshian ve Pekin’deki, alt yüklenicilerin Taian, Quin-Dao ve Pekin’deki tesislerinde inceleme ve testler yaptık. Proje, takvimine uygun şekilde yürümektedir” dedi.
Öte yandan tramvayların İmalat durumları hakkında bilgi veren Samulaş A.Ş. Mekanik Bakım Şefi A.Erdal Meriç ise teslim edilecek olan ilk tramvayın kaporta ve gövde imalatının tamamlandığını ve boyama işleminin sürdüğünü belirterek, “Vagonların elektriksel birleştirilme işlemleri yapılıyor. Sürücü kabini elektriksel donanım tesisine başlanmış ve yer döşemeleri tamamlanmış durumda. İkinci tramvayın kaporta ve gövde imalatı tamamlanmış, boyama işlemine başlanmışken, üçüncü tramvayın sürücü kabini hariç kaporta ve gövde imalatını tamamlamışlar. Diğer iki tramvayın ise kaporta ve gövde imalatları hızlı bir şekilde sürdürülüyor” diye konuştu.
SAMULAŞ’tan yapılan açıklamada; iş programına göre ilk tramvayın bu yılın son günlerinde Samsun’da olması bekleniyor. Tramvayların tamamı, Şubat 2014’te Samsun’a gelmiş olacak. Saha testleri tamamlandıktan sonra de işletmeye alınacak.
Halen Samulaş’ın işlettiği 16 tramvayın her biri 32 metre uzunluktayken, yeni 5 tramvay ise 40 metre uzunluğunda imal ediliyor. Hattın günlük kapasitesinin yeni tramvaylarla beraber 90 binden 130 bin yolcuya ulaşması bekleniyor.

Yeni Tramvayların İmalatı Hızla Devam Ediyor

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım