Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sergi Açılışına Katıldı

13 Haziran 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun’da faaliyet gösteren Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği tarafından açılan hüsn-ü hat ve tezhip sanatı kursunda yapılan eserler, düzenlenen sergiyle tanıtıldı.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sergi Açılışına Katıldı

Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Sergi Salonu'nda düzenlenen serginin açılış kurdelesini Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kesti.

Sergiyi gezen ve çok etkilendiğini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ise bu güzellikleri tüm Samsunluların görmesi gerektiğini, bunun için dernek yöneticilerine sergiyi AVM’ler de açmaları ricasında bulunduğunu söyledi. İnsanın sergiyi gezerken huzur bulduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Bayanlarımızın kısa sürede bu kadar güzel eserleri büyük bir ustalıkla yapmalarının tek bir anlamı olabilir, o da severek ve gönülden yapmaları. Hani derler ya ‘göz nuru’ diye, işte o söz tam olarak bu sergide yer alan eserler için söylenmiş. Sergi gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz katılımcılara ikram edilmek üzere özel olarak yapılan katlı pastayı kesti.

Dernek Başkanı Ayşe Yılmaz, Mevhibe Sevinç tarafından verilen 'ipek organize kumaş üzerine uygulama çalışmaları'na katılan 14 kursiyerin yaptığı 85 eserin yer aldığını kaydetti. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, düzenlenen kursların dernek üyeleri yanında dışardan bayanların da yoğun ilgisini gördüğünü, bu sebeple dördüncüsünü düzenlediklerini söyledi. Her biri birbirinden güzel eserlerin 3 aylık kurs süresinde yapıldığını hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, sergide satılacak eserlerden elde edilecek gelirin ihtiyaç sahibi çocuklar yararına harcanacağını belirtti.

Hattat Av. Halil İbrahim Alperen ve eşi Mevlüde Alperen tarafından verilen kursta yapılan eserlerin yer aldığı sergi hafta sonuna kadar açık kalacak.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sergi Açılışına Katıldı
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sergi Açılışına Katıldı
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sergi Açılışına Katıldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım