Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan İhracat Çağrısı

13 Haziran 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, genç iş adamları ile bir araya geldiği kahvaltıda ihracat çağrısı yaptı.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan İhracat Çağrısı

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlu genç iş adamları ile Büyükşehir Belediyesi “Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı”nda buluştu.

Kahvaltı sırasında genç iş adamlarına seslenen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yeni gelen her kuşağın bir önceki kuşağa göre kendisini daha fazla geliştirdiğini ve bir önceki kuşak tarafından yenilere aktarılan formatın yeni kuşak için dar geldiğini dile getirerek şunları söyledi: “Siz gençler, babalarınızdan devraldığınız ya da içinde olduğunuz işleriniz için çok daha farklı, evrensel ve geniş bir bakış açısına sahip olmalısınız ve olduğunuza da inanıyorum. Sizler Samsun’un geleceği olarak hedefinizi ve yönünüzü dış ülkelere, ihracata ve dış ticarete yönlendirmelisiniz. Unutmayın ki, Samsun’un gelişimi artık dış ticaretten geçiyor. Hepimiz hangi işi yaparsak yapalım, mutlaka ülke sınırları dışında bir ekmek kapısı olduğunu unutmamalı ve çantalarımızı elimize alıp yollara düşmeliyiz. Ben, başta kardeş şehir ilişkilerimiz olan ülkeler olmak üzere sizlerin önüne düşmeye, sizlere ağabeylik ve hamilik yapmaya hazırım. Planlayalım, bir araya gelelim ve uçaklara atlayıp hep beraber yurtdışına çıkalım. Hepinizin gözlerinde bu misyonu yüklenecek azim, pırıltı ve arzunun olduğunu biliyorum. Bunu beraber başarabiliriz.”

Samimi bir ortamda yapılan kahvaltıya Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Okan Gümüş, Samsun’un önde gelen genç işadamları ve sanayicileri katıldı. Kahvaltıdan sonra Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, genç işadamları ile birlikte resmi açılışı yakında yapılacak olan 5 yıldızlı Anemon Otel’e geçerek burada incelemelerde bulundu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan İhracat Çağrısı
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan İhracat Çağrısı
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan İhracat Çağrısı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım