Başkan Yılmaz: ‘yabancılar Pazarı Outlet Merkezi Olabilir’

13 Haziran 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay İnanç ve dernek üyesi esnaflar, bazı sıkıntılarını aktarmak ve açılan yaz sezonu hakkında bilgi vermek için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Başkan Yılmaz: ‘yabancılar Pazarı Outlet Merkezi Olabilir’

Ziyaret sırasında gündeme gelen yeni alışveriş merkezleri ile ilgili konuşan dernek başkanı Olcay İnanç, açılan AVM’lerin kendilerini olumsuz yönde etkilemediğini dile getirerek; “Tam tersi satışlarımızı olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. AVM’lerin konsepti ile bizim konseptimiz çok farklı. Onların hedef kitlesi ile bizim hedef kitlemiz de farklı. Şehir dışından bu AVM’leri gezmek için gelen birçok insan daha sonra bize gelip alışveriş yapıyor. Yani bu durumda ne bizim AVM’lere ne de AVM’lerin bize olumsuz yansıması olmuyor. Bir de artık Karadeniz gezisine çıkan turlar çarşımıza uğramaya başladı. Bunun çok önemli katkılarını görüyoruz. Turlarla gelen insanlar AVM’lere gitmektense bizim çarşıya gelip gezmeyi tercih ediyor. Bu insanların geldiği yerlerde zaten AVM’ler var. Burası farklı geliyor tabi onlara” diye konuştu.
Ticaret nerede yapılırsa yapılsın ticarete bir estetik, bir kalite katmak gerektiğini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, “ 'Yabancılar Çarşısı’nda güzel olan, insanları çeken şeyler nelerdir, bunları nasıl geliştirebilir, daha çekici hale getirebilir' diye sürekli düşünmeniz ve sorgulamanız gerekir. Buranın değerini yükseltecek fikirler geliştirin. Mesela burası neden bir outlet merkezi olmasın. Farklılaştığınız sürece çekiciliğinizin artacağını sakın unutmayın” şeklinde konuştu.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım