2. Ulusal Robot Yarışması

12 Haziran 2013 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’nce ‘2. Ulusal Robot Yarışması’ düzenlendi.

2. Ulusal Robot Yarışması

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen “2. Ulusal Robot Yarışması” açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Samsun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü İzzet Acarel, “Çocuklarımıza bilim ve teknolojiyi sevdirmek, üreticiliklerini artırmak ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla geçen sene ilki Bursa’da düzenlenen Üstün ve Özel Yetenekli Çocuklar Ulusal Robot ve Teknoloji Turnuvası’nın bu sene ikincisini Sayın Valimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle Samsun’da düzenlemenin heyecanı ve gururunu birlikte yaşıyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve  protokol üyeleri tarafından, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2. Ulusal Robot Yarışması'nın açılışı gerçekleştirdi.

Daha sonra Vali Hüseyin AKSOY, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve  protokol üyeleri , 16 ilin katılımıyla düzenlenen 2. Ulusal Robot Yarışması’na katılacak olan Suma Robot, Çizgi İzleyen Robot ve Basket Atan Robotları inceleyerek, yarışmaya katılacak olan okul öğrencilerinin kendi becerileriyle yaptıkları robotlar hakkında bilgi aldı.

11-12 Haziran 2013 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2. Ulusal Robot Yarışması açılış törenine Vali Hüseyin AKSOY ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın yanı sıra, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa KARAKURT, AK Parti İl Başkanı Fuat KÖKTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel ÜNAL, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

2. Ulusal Robot Yarışması

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım