Samsun’da ‘kuzey Yürüyüşü’

11 Haziran 2013 Salı | Haberler | |

Samsun’da ‘Kuzey Yürüyüşü’ adı altında, sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevreye dikkat çekmek için halk yürüyüşü düzenlendi.

Samsun’da ‘kuzey Yürüyüşü’

Samsun Ondokuz Mayıs Dağcılık ve Doğa Sporları (OMDAK) ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İlkadım İlçesi Kurtuluş İskelesi’nden Atakum’a ilçesine kadar ‘Kuzey Yürüyüşü’ adı altında yürüyüş düzenlendi. Ondokuz Mayıs Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü Derneği üyesi ve proje sorumlusu Erden Gültiken, sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevreye dikkat çekmek için gerçekleştirilen “Kuzey Yürüyüşü” hakkında bilgi verdi. Dağcılık ve Doğa Sporunun sağlıklı bir toplum için yapılabilecek yaygın sporlardan bir tanesi olduğuna dikkat çeken Erden Gültekin, "Bütün beden vücut kaslarınızı çalıştırabileceğiniz bir spor, yürüyüşümüz sırasında bu etkinlikte sporumuzu Samsun'daki tüm vatandaşlara duyurmak amacıyla yapıldı. Etkinliğimizin ikinci amacı çevre duyarlılığı oluşturmak, özellikle son yıllarda vatandaşlarımız çöplerini yerlere atmaktalar, bunlar hem görüntü kirliği, hem de sağlık sorunu olarak ortaya çıkıyor. Biz iki etkinliği bir araya getirerek, bu konuda duyarlılık yaratmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık” dedi.
Yürüyüşe katılan herkese “Şehirde, doğada kuzey yürüyüşü yapıyorum” ve “Şehrimi seviyorum, çekirdek kabuklarını yere atmıyorum” mesajlarını içeren özel dizayn edilmiş tişörtler verildi. Daha sonra toplanılan grup Atakum ilçesine yürüdü.

Samsun’da ‘kuzey Yürüyüşü’
Samsun’da ‘kuzey Yürüyüşü’

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım