Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın Başarısı Tescillendi

11 Haziran 2013 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Karadeniz Bölgesinde birinci başkan olarak anketlerden çıkarken Türkiye genelinde ise ikinci başkan olarak çıktı.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın Başarısı Tescillendi

Samsun’da 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan ve Samsun’u adeta değiştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ anketlerden de üstün başarıyla zirvede yer almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında AK Parti Genel Merkezi tarafından Karadeniz’de yaptırılan ankette AK Parti’li belediyeler içerisinde en yüksek oy oranına yüzde 70.8 ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ sahip olmuştu. Son olarak Andy-Ar araştırma şirketinin yapmış olduğu yerel seçim anketinde ise Başkan Yusuf Ziya YILMAZ için beklenen sonuç çıktı. Ankette Türkiye genelinde Kayseri Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ birinci çıkarken; ikinciliği ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yüzde 62,5 ile evet oyu ile aldı.

Yerel seçime 1 yıl kala Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanlarının ve en beğenilen ilçe belediye başkanlarının performanslarını da gözler önüne serdi. Ankette Samsun Büyükşehir Belediyesi İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropolleri geride bıraktı. Andy-Ar’ın yapmış olduğu “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” ( ŞUBAT 2013 ) raporu, 16 Büyükşehir ve ilçeleri ile 15 il Belediyesi olmak üzere toplam 31 ildeki yerel yönetimlerin performansını gözler önüne serdi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım