Bakan Kılıç, Samsun'da

3 Haziran 2013 Pazartesi | Haberler | |

Çeşitli açılış ve temel atma törenleri için Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2 bin 500 kişilik Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nun açılış kurdelesini keserek, Samsun'da devam eden yatırımlar programına katıldı.

Bakan Kılıç, Samsun'da

“BU MEDENİYETİN YAKILIP YIKILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
223 dev proje ile hedef 2023 başlığı altında gerçekleşen Samsun'da devam eden yatırımlar programına katılarak çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, değerlerde kendileri gibi aynı düşünenlerle beraber yürümeye hazır olduklarını söyledi. Bakan Kılıç, “Bizi anlayamayanlara derdimizi anlatmak en önemli derdimizdir. Bizi yanlış anlayanlara en önemli derdimizdir. Bu medeniyetin yakılıp yıkılmasına bin yıldır müsaade etmediğimiz gibi, emin olun bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz. Dört değerde bizimle aynı şeyi düşünenlerle, iki cihanda da beraber yürümeye ve yol almaya hazırız. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak tek millet” diye konuştu.

“1071'DEN BUGÜNE BÖLÜNMEYE DÜŞMEDİK”
Bin yıldır bu topraklarda kültürler ve medeniyetler inşa edildiğini hatırlatan Bakan Kılıç, “Biz burada yaklaşık bin yıldır varlık mücadelemizi sürdürdüğümüz bu topraklarda nice kültür ve medeniyetler inşa ettik. Biz bu topraklarda barışın ve hoşgörünün temsilcisi olduk. Biz bu topraklarda farklı inançların, kültürlerin en büyük güvencesi olduk. Biz, bizimle aynı olmayanı yok etme mücadelesi içine girmedik. Biz farklı düşüneni, ötekileştirmedik. 1071'den bugüne bölünmeye düşmedik. Ötekileştirmedik. Kimsenin kendisini yalnız hissetmesine zemin vermedik. Biz bu coğrafyada, Mevlanalarla, Yunus Emrelerle, Hacı Bektaşi Velilerle harman olduk yoğrulduk. Biz bu coğrafyanın değerleriyle, erenleriyle, halk erenleriyle büyük bir sevgi ve hoşgörü medeniyeti hep beraber inşa ettik. Hz. Mevlana gibi 'Ne olursan ol Gel' dedik. Yunus Emre gibi, 'Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz' dedik. Hacı Bektaşi gibi, 'Bir olalım, diri olalım' dedik. Biz bu topraklarda hiç bir zaman yıkmaktan yana tavır almadık. Biz yıkmaktan değil yapmaktan yana hareket ettik. Biz var olan medeniyetleri küle çevirmekten değil. Yıkıntılar içerisine yepyeni bir medeniyet inşa etmek şeklinde kendi tercihimizi belirledik. Onun için dünyada ki yerimiz bambaşka, onun için aziz milletimizin sevgiyle harmanlanmış bambaşka yeri var. Biz medeniyetler yok etmekten değil, yeniden medeniyetleri inşa etmek ve geçmişten kalan medeniyetimizin, inancımızın, memlekete aşkımızın değerini bambaşka bir medeniyete taşınmasının mücadelesini veriyoruz. Onun için cumhuriyetimizin 100. yılı bizim için önemli ve değerlidir. Hakkari'de, Samsun'da, Van'da İstanbul'da Mersin'de bir olabildiğimiz sürece, birbirimize kenetlenebildiğimiz sürece, emin olun hiç bir gücün 2023 hedeflerimizin önüne hiçbir gücün önümüze set kurabilmesi mümkün değildir. Yeter ki biz bir olmayı başaralım” şeklinde konuştu.

“2023 HEDEFİ, TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK HEDEFTİR”
Türk milletinin önündeki en büyük hedefinin 2023 olduğunu söyleyen Bakan Kılıç, “Cumhuriyetimizin 100. yılına giden yoldayız 2023 hedefi, Türk milletinin önündeki en büyük hedeftir. Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyetin kuruluşunda emaneti bu coğrafyanın enerji kaynağı olan genç kardeşlerime emanet etmiştir. 100. yıla doğru biz bu mesafeleri kat ederken önümüzde sadece 10 yıl olduğunun farkındayız. Bilgi ve teknoloji çağında zamanın sudan hızlı akıp gittiği bu çağda, 10 yıl çok hızlı akıp geçecektir. Bugünkü dakikaları bir daha geri getirmek mümkün değildir. Bugün ne yapacaksak ne yapıyorsak, bizimle beraber gelecek olan sadece altına imzamızı koyacağımız eserler olacaktır. Adımlarımız sadece binalar yapmaktan ibare görmüyoruz. Yapılan bütün bu tesisler, ne var aklınıza gelen hepsi hizmet etmekle yükümlü olduğu insanlarla anlam kazanacak olan tesisler ve eserlerdir. İnsanlar iyi ve kaliteli yaşadıkça bu yapılarda gerçek anlamına kavuşmuş olacak” dedi.

“BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN HÜKÜMETİNİN DE HEDEFİ, GENÇLERE HİZMET ETMEKTİR”
Bakanlık yatırımlarından bahseden Bakan Kılıç, yapılan yatırımların 81 ilde olduğunu ifade etti. Bakan Kılıç, konuşmasını söyle tamamladı; " Yatırımlarımız sadece Samsun'da değil ülkemizin her şehrinde hızla devam ediyor. Ülke genelinde 718 spor tesisi, 24 stadyum, 42 il de olimpik havuzlar, 155 il ve ilçelerde gençlik merkezleri ve 184 öğrenci yurdu inşaatları devam ediyor. 1 milyonu aşkın okuyan gençlerimize aylık 280 lira burs ya da kredi veriyoruz. Yurtlarımızda kalan 310 bin öğrenci kardeşimize aylık 200 lira yemek ödemesi yapıyoruz. Ne için Gazi Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atarken 'Nesiller, Cumhuriyet ve bütün kazanımları gençlere emanettir' dediğine göre AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümetinin de hedefi bu gençlere hizmet etmektir"

Törende, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da konuşma yaparak, şehirdeki yatırımlar hakkında bilgiler vererek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Bakan Kılıç daha sonra katılımcılara slayt şeklide oluşturulan ve Samsun’da yapılan, yapımına devam edilen ya da planlanan 223 dev eserden bahsetti.


Açılış töreninin ardından AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen fotoğraf sergisine Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, AK Parti Samsun milletvekilleri Mustafa DEMİR, Tülay BAKIR, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, AK Parti İl Başkanı Fuat KÖKTAŞ, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Hüseyin DERELİ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Kılıç, Samsun'da
Bakan Kılıç, Samsun'da
Bakan Kılıç, Samsun'da
Bakan Kılıç, Samsun'da
Bakan Kılıç, Samsun'da
Bakan Kılıç, Samsun'da

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım