Samsun Festivalinde ‘balalayka’ Konseri

3 Haziran 2013 Pazartesi | Haberler | |

Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali’nde sahne alan Rus müzik ve dans topluluğu Balalayka, renkli sahne performanslarıyla sanatseverlere keyifli bir gece yaşattı.

Samsun Festivalinde ‘balalayka’ Konseri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen geceye Samsun Valisi Hüseyin AKSOY, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve çok sayıda davetli katıldı. Devlet Akademik Rus Ulusal Topluluğu sanatçılarından oluşan Balalayka grubunun gecenin sonunda tüm sanatçılarla birlikte seslendirdiği Rus Halk Şarkısı “Kazachok” seyircinin büyük beğenisini toplarken, Rus Kadril’i dansı ise izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.
Ludmila Zykina’nın kurduğu ve Rus halk şarkılarına getirdiği keyifli yorumlarla tanınan Balalayka topluluğu Samsun’da 15 kişilik bir sanatçı grubu ile sahne aldı. Gecenin solistleri Rusya’nın ulusal sanatçısı Nadezhda Krygina, Oleg Piskunov, Maria Belyaeva, Alexandar Uskov, Dimitri Dmitrienko oldu. Victor Malyarov ve Alexander Uskov’nun yaptığı “akordeon düeti” ilgiyle izlendi. Gecenin sonunda seyircilerin tebriklerini kabul eden sanatçılar, Samsun seyircisinin ilgisinden çok memnun olduklarını ve sahnedeyken seyircilerle birlikte kendilerinin de eğlendiklerini söylediler.

Samsun Festivalinde ‘balalayka’ Konseri

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım