Başkan Yılmaz, Ordu’da Konferans Verdi

3 Haziran 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Ordu’nun Ünye İlçesinde devam eden Siyaset Akademisi’nde ‘İletişim’ konulu konferans verdi.

Başkan Yılmaz, Ordu’da Konferans Verdi

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Rıfat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen Siyaset Akademisi’ne AK Parti Ünye İlçe Başkanı Av. Ahmet ÇAMYAR, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş ZOR, partililer ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, iletişimin bir insanda olması gereken en kıymetli sermaye olduğunu söyledi. Sürdürülebilir münasebetlerin, ilişki kabiliyetine dayalı olduğunu belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Birçok insan, iletişim ve ilişki kabiliyetinin zayıflığı yüzünden hayatta başarılı olamıyor. Hepinizin okulda okuduğu dönemde sınıfın çok çalışkan öğrencileri vardır. Bu çalışkan öğrenciler, 9 aldığı zaman ağlarlar; ‘niye hep 10 alamıyoruz’ diye. Hayata atıldınız da bir bakıyorsunuz o 10 alan arkadaşınızın birçoğu sizden çok daha geride ve başarısız, belki de geçim sıkıntısı içinde yaşıyor. Nedeni az bilgili olduklarından değil, iletişim ve ilişki kurma kabiliyetinin yeteri kadar olmayışındandır” dedi.
İletişimde ilk izlenimin çok önemli olduğunu belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “İnsan davranışları diğer insanlar üzerinde oluşturulan ilk izlenim sonrasında şekillenir. İletişimde tekrarlanmayacak tek şey ilk izlenimdir. İlk izlenimde 30 saniye içinde oluşuyor. Bu süreyi iyi kullanmak karşımızdakiler üzerinde istediğimiz düşünce izleniminin doğmasına imkan verir. İnsan bakımlı, temiz, sıcak bir gülümseyişi, güven hissi uyandırmalı, sağlıklı tokalaşmalı, doğru dürüst bir duruşu olmalı. Siyasetin malzemesi insandır. İnsanın en önemli malzemesi de iletişimdir. İletişim sadece sözden ibaret değil. İletişimde sözün etkisi sadece yüzde 15, ifade tarzı yüzde 30, yüzde 55’i de beden dili oluşturuyor. Bu yüzden beden dili çok önemli” diye konuştu.

Siyasetçi için “hayır” demenin “evet” demekten çok daha zor olduğunu, siyasetçinin yalan konuşmaması gerektiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, bir soru üzerine Taksim’de çıkan olayları yorumladı. Taksim’de yapılmak istenenin yeterince anlatılamadığını dile getiren Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şöyle konuştu: “Buradaki algıyı iyi yönetemedik. Taksim’de ne yapmak istediğimizi iyi anlatamadık. İyi anlatmamızı engelleyen adamlar, bizden daha başarılı oldu. Algıyı yönetmek diye bir şey var. Senin yaptığın işe inanman yetmiyor. Karşı taraf bunu nasıl anlıyor, onu yönetmen ve karşı tarafın doğru anlamasını sağlaman lazım. Anlatmak istediğimiz insanlara kötü niyetli insanlar, daha kötü anlattı. Ve Taksim olayında böyle bir şey çıktı. Taksim olayı yaklaşan 9-10 ay sonraki İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri ile ilgili İstanbul Büyükşehir’i elimizden almak isteyen karşı siyasi güçlerin çok programlı yaptığı bir iştir. Bundan sonra yapılması gereken ise iletişim araçlarını iyi kullanarak anlatmak.”

Başkan Yılmaz, Ordu’da Konferans Verdi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım